مقالات عکاسی عروس و داماد, مقالات عکاسی فرمالیته

فیلمبرداری فرمالیته چیست؟

فیلمبرداری فرمالیته-طوس استودیو

فیلمبرداری فرمالیته عروسی یک ایده جدید تشریفاتی برای عروس و دامادهاست که چند سالی می‌شود برای برگزاری بهتر مراسم عروسی و جذابیت فیلم و عکس زوج‌های جوان باب شده است. شاید شما هم در فضای مجازی فیلم‌های عاشقانه و جذاب عروس و دامادها را در عمارت خانه‌های باشکوه، کنار دریا یا در حال سوارکاری دیده باشید و حالا می‌خواهید بدانید چگونه می‌توانید از این ایده‌های جذاب برای بهتر شدن فیلم و عکس خود استفاده کنید. تمام این خدمات در قالب پکیج فرمالیته ارائه می‌شود. در این مطلب از سایت استودیو طوس با ما همراه شوید تا اطلاعات شما را در این زمینه کامل کنیم.

 

فیلمبرداری فرمالیته چیست؟

قبل از اینکه درباره فیلمبرداری فرمالیته توضیحاتی ارائه دهیم بهتر است با مفهوم کاربردی فرمالیته بیشتر آشنا شویم. فرمالیته در واقع نوعی ظاهر سازی و شبیه سازی برای تکمیل و افزایش کیفیت فیلم و عکس‌های روز اصلی مراسم عروسی است. طبق این برنامه تشریفاتی عروس و داماد در تاریخی مشخص، قبل از برپایی مراسم اصلی‌، خود را آماده می‌کنند تا در یک شرایط عادی و نرمال عکس‌های عروسی شان را به دور از هرگونه دغدغه و استرس ثبت کنند و به نوعی خیال خودشان را از بابت روز مراسم راحت نمایند.

برخی در فیلمبرداری فرمالیته عروسی لباس‌های اصلی روز مراسم خود را می‌پوشند؛ برخی نیز ترجیح می‌دهند از سایر استایل‌های کژوال، کلاسیک یا رسمی برای ایجاد تفاوت و جذابیت در خروجی نهایی عکس و فیلم‌های خود استفاده کنند.

در هر حال انتخاب لباس و رنگ آن کاملاً به سلیقه عروس و دامادها بستگی دارد. هر چند در برخی از آتلیه ها، عکاسان حرفه‌ای با ارائه مشاوره‌های تخصصی به زوجین کمک می‌کنند تا از جنبه‌های مختلف مانند انتخاب لوکیشن، لباس و… فیلمبرداری فرمالیته آنان به بهترین شکل ممکن انجام شود؛ بنابراین در یک تعریف کلی فیلمبرداری فرمالیته عروسی با هدف ثبت تصاویر تشریفاتی از زوجین در روزی غیر از مراسم اصلی با لوکیشن، لباس یا سبک آرایش خاص گفته می‌شود.

فیلمبرداری فرمالیته چیست؟-طوس استودیو

فیلمبرداری فرمالیته؛ هزینه اضافی یا یک انتخاب هوشمندانه؟!

شاید برخی افراد فیلمبرداری فرمالیته عروسی را کاری بیهوده بدانند و آن را جز هزینه‌های اضافی تلقی کنند اما برگزاری فرمالیته مزایایی دارد که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. مهمترین فایده و مزیت فرمالیته عروسی این است که عروس و داماد ها فرصت زیادی برای گرفتن عکس و ضبط فیلم‌های خود در یک محیط آرام و به دور از فشارهای روز اصلی مراسم دارند، بنابراین با خیال راحت می‌توانند عکس هایی جذاب و متفاوت تر از لحظات باهم بودنشان نسبت به روز اصلی مراسم ثبت کنند. هزینه کردن برای چنین مراسمی با توجه هب اهمیت رویداد عروسی در زندگی هر فرد نه تنها کاری بیهوده نیست بلکه یک انتخاب هوشمندانه برای ایجاد تفاوت در مهمترین روز زندگی عروس و دامادهاست.

 

مزایای فیلمبرداری فرمالیته عروسی چیست؟

هر چند هم با یک استودیو تخصصی فیلمبرداری و عکسبرداری قرارداد ببندید اما اگر در روز مراسم دچار استرس شوید یا اتفاقی غیرقابل‌پیش‌بینی بیفتد که باعث نگرانی شما شود نمی توانید عکس‌های چندان رضایت بخشی از مراسم خود ثبت کنید.

ممکن است در ترافیک بمانید، به آرایشگاه دیر برسید، لباستان کثیف شود  و مسائلی از این قبیل که دلشوره را به جان هر عروس و دامادی می‌اندازد.واقعا نمی توانمطمئن بود که در روزاصلی مراسم همه چیز طبق برنامه ریزی پیش برود و عروس و دامادبهبهترین نحو در عکس و فیلم‌های خود ظاهر شوند. فیلمبرداری فرمالیته عروسی به عنوان یک راهکار خلاقانه به عروس و داماد کمک می‌کند که به دور از این دلهره و استرس ها، سر وقت و حوصله به لوکیشن مورد نظر خود بروند و بهترین عکس و فیلم ها را مطابق با سلیقه خود ثبت کنند.

به اندازه کافی فرصت هست!

فیلمبرداری فرمالیته در فاصله زمانی معینی از برگزاری مراسم اصلی برگزار  می‌شود، بنابراین حتی اگر از هر موضوعی در فیلم خود راضی نبودید یا عکس هایتان را دوست نداشتید به راحتی می‌توانید آن را دوباره تکرار کنید. در این صورت عروس و داماد حتی تا سال ها بعد از فیلمبرداری فرمالیته عروسی وقتی به فیلم و عکس‌های خود نگاه می‌کنید هرگز نمی گویند کاش این ژست را نمی گرفتم، کاش بهتر می‌خندیدم، کاش سبک آرایشم را تغییر می‌دادم و… . فیلمبرداری فرمالیته عروسی تمام این ای کاش ها را برای شما تبدیل به یک لبخند رضایت می‌کند.

تمرین برای یک روز تکرار نشدنی

یکی دیگر از مزایای فیلمبرداری فرمالیته عروسی فرصت تکرار و تمرین برای عروس و داماد ها است. زوج هایی که می‌خواهند از لباس اصلی شان در روز فرمالیته استفاده کنند می‌توانند راحتی آن را بسنجد، با کفش خود راه بروند، برقصند و هر آتمی را امتحان کنند.

 

فیلمبرداری فرمالیته چگونه شما را متفاوت می‌کند؟

اگر از خدمات فیلمبرداری فرمالیته عروسی استفاده می‌کنید می‌توانید کمی خلاقیت نیز به خرج دهید. کافیست لباس‌های متفاوت از روز عروسی به تن کنید یا آرایش متفاوتی داشته باشید؛ موهایتان را برخلاف سبک روز عروسی مدل بدهید. اگر روز عروسی مدل موی بسته را انتخاب کرده اید در روز فیلمبرداری فرمالیته موهایتان را باز بگذارید و یا برعکس! همه این عوامل در عکس ها و فیلم‌های نهایی شما جذابیت‌های خیره کننده ای ایجاد می‌کند.

انتخاب‌های بدون تردید برای روز عروسی

شاید سبک خاصی برای آرایش روز عروسی انتخاب کرده باشید؛ اتفاقاً می‌توانید همان سبک را در روز فیلمبرداری فرمالیته بر روی صورت خود پیاده کنید. شاید از نتیجه کار راضی نبودید! این یکی از مهمترین مزایای فیلمبرداری فرمالیته است که می‌توانید با آرایشگر خود صحبت کنید و سبک دیگری را برای میکاپ روز اصلی مراسم خود انتخاب نمایید.

بنابراین برای هر موضوعی شما زمان کافی دارید تا روز اصلی مراسم خود را باشکوه و بدون عیب و نقص برگزار کنید. قرار نیست روز عروسی دوباره تکرار شود برای همین حساسیت و نگرانی عروس و دامادها کاملا قابل درک است. خدمات فیلمبرداری فرمالیته عروسی هم برای رفع همین دغدغه ها به زوج‌های جوان  ارائه می‌شود.

پاسخ رد نمی شنوید!

وقتی به تاریخ روز عروسی نزدیک می‌شوید ممکن است به چند نفر از بهترین دوستانتان برای ساقدوشی مراسم زنگ بزنید اما آنان در روز اصلی مراسم شما مشغله‌های خودشان را داشته باشند و نتوانند شما را در این مراسم مهم همراهی کنند. در فیلمبرداری فرمالیته قضیه کاملا فرق می‌کند. شما در هر ساعت و زمانی می‌توانید با دوستان خود هماهنگ کنید و در یک روز مشخص با آن ها در جلوی دوربین‌های فیلمبرداری فرمالیته عروسی ظاهر شوید.

تحقق رویاها در لوکیشن فیلمبرداری فرمالیته عروسی

در حال حاضر خیلی از عروس و داماد ها ترجیح می‌دهند عکس‌های خود را در فضاهای باز، لوکیشن‌های خاطره انگیز ساحل دریا، در میان درختان جنگل یا بر روی صخره ها و شاید هم در دل کویر ثبت کنند اما چه فرصتی بهتر از فیلمبرداری فرمالیته می‌تواند چنین شرایطی را برای عروس و داماد فراهم کند؟! شما آزادید در هر لوکیشنی که رویای آن را در سر دارید در روز فیلمبرداری فرمالیته حاضر شوید و بقیه ماجرا را به تیم استودیو عکاسی خود واگذار کنید.

ذخیره انرژی در فرمالیته، به نفع روز اصلی عروسی!

هرچند که جشن عروسی خاطره ای خوش و خاطره انگیز برای زوج‌های جوان است اما مطمئنا خستگی‌های این روز نیز هرگز از یاد عروس و دامادها نمی رود. دغدغه برگزاری مراسم به بهترین شکل ممکن، تلاش برای خوب ظاهر شدن در مقابل میهمانان و دوربین‌های فیلمبرداری، پایکوبی، خوش و بش با دوستان و آشنایان همه و همه انرژی زیادی از عروس و دامادها می‌گیرد.

حالا تصور کنید وسط این همه شلوغی و دغدغه قرار است وقتی را هم به فیلم برداری و عکاسی فرمالیته اختصاص دهید. مطمئنا خستگی عروس و داماد در چهره آنها هویدا می‌شود و بی تاثیر در کیفیت ثبت تصاویر آنان نخواهد بود.

حالا می‌توانید تصور کنید که نتیجه خروجی جشن عروسی چه تفاوتی با فیلمبرداری فرمالیته خواهد داشت؟! برنامه ریزی برای ضبط فرمالیته به شما کمک می‌کند بار سنگین عکس و فیلم خود را در روز عروسی از روی دوشتان بردارید و به یک زمان دیگر منتقل کنید. مطمئناً با تقسیم این تشریفات شما هم در روز اصلی و هم در روز فرمالیته پر از انرژی ظاهر می‌شوید و چهره بشاش و شادابی دارید. در آینده هم همیشه از روز عروسی خود به خوبی یاد می‌کنید و هرگز دم از خستگی آن روز نخواهید زد.

رهایی از تشریفات دست وپا گیر روز عروسی

برگزاری مراسم ازدواج تشریفات خاص و روال مشخصی دارد. شاید شما ایده ای شخصی برای عکس و فیلم‌های دونفره تان داشته باشید اما تشریفات روز ازدواج دست و پای شما را ببندید و اجازه عملی کردن ایده هایتان را ندهد. دو راه بیشتر ندارید؛ یا بایدقید خواسته خود را در مهمترین روز زندگی تان بزنید یا با استفاده از فرصت فیلمبرداری فرمالیته ایده‌های خود را در قالب تصاویر وفیلم‌های متفاوت محقق کنید. شما کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

 

قیمت فیلمبرداری فرمالیته عروسی

آتلیه‌های عروسی معمولا علاوه بر خدمات عکس و فیلم‌های مختلفی که ارائه می‌دهند پکیج‌های متنوعی نیز برای فیلمبرداری فرمالیته عروسی به زوج‌های جوان پیشنهاد می‌دهند. مهمترین عواملی که بر قیمت فیلمبرداری فرمالیته عروسی تاثیرگذار است عبارت است از:

انتخاب لوکیشن

اینکه فیلمبرداری فرمالیته مراسم شما در یک عمارت خانه برگزار شود یا در جنگل یا ساحل‌های جنوبی کشور و یا حتی کشورهای خارجی همگی بر قیمت فیلمبرداری فرمالیته عروسی تاثیرگذار است.

انتخاب لوکیشن-طوس استودیو

نحوه ارائه خدمات فیلمبرداری فرمالیته

فیلمبرداری فرمالیته هم به صورت اختصاصی و هم در قالب تور اجرا می‌شود. عروس و دامادها می‌توانند با توجه به سلیقه، بودجه و زمان خود نسبت به خرید هر کدام از این پکیج ها اقدام کنند. استفاده از پکیج تور فرمالیته مخصوصا در لوکیشن‌های خارج از کشور مزایای خاصی دارد علاوه بر صرفه اقتصادی، سفری لذت بخش و خاطره انگیز را برای زوجین رقم می‌زند.

انتخاب آتلیه

برای ضبط فرمالیته یکی از مهمترین اقداماتی که عروس داماد ها باید انجام دهند انتخاب آتلیه مناسب و حرفه ای است. این اقدام از ضروریات فرمالیته یا پیش کاری است. به هر حال برای رزرو فیلمبرداری فرمالیته باید هزینه کرد و وقت زیادی برای آن گذاشت. اگر عروس و داماد بدون تحقیقات لازم بخواهند به هر آتلیه‌ای مراجعه کنند مطمئنا نمی توانند انتظار خروجی متفاوت و خلاقانه ای را از مراسم فرمالیته خود داشته باشند. معمولا قیمت فیلمبرداری فرمالیته عروسی در هر شهر و منطقه ای بر اساس سطح خدمات ارائه شده متفاوت است.

امکانات و تجهیزات فیلمبرداری فرمالیته

بهتر است آتلیه ای انتخاب شود که بهترین تصاویر را با تجهیزات حرفه ای فیلمبرداری فرمالیته عروسی به شما ارائه دهد. هر چه تخصص عکاس بیشتر باشد و در فرمالیته از تجهیزات پیشرفته ای مانند دوربین‌های فورکی، هلی شات، کرین و… استفاده شود قیمت فیلمبرداری فرمالیته نیز بالاتر است. البته این بدین معنی نیست که هر آتلیه ای به شما قیمت بالاتری اعلام کرد لزوما کار باکیفیت تری ارائه می‌دهد. حتما می‌بایست نمونه کارهای استودیو عکاسی مورد نظر را ببینید و از تخصص و تجربه کادر مجموعه مطمئن شوید.

تجهیزات فرمالیته-طوس استودیو

 

جمع بندی

اجرای فرمالیته بهترین فرصت برای بهتر شدن عکس و فیلم‌های روز عروسی است و به زوجین این امکان را می‌دهد تا این روز به یاد ماندنی را به بهترین شکل ممکن تا همیشه در آلبوم تصایر خود ضبط کنند. شما در این مطلب از استودیو طوس همراه ما بودید. برای اطلاع از خدمات فیلمبرداری فرمالیته، قیمت ها و مشاهده نمونه کارها می‌توانید به سایت استودیو طوس سری بزنید و یا با مشاوران این مجموعه از طریق شماره‌های درج شده بر روی سایت استودیو طوس در تماس باشید.

 

سوالات متداول

1- فیلمبرداری فرمالیته عروسی چیست؟

فیلمبرداری فرمالیته عروسی با هدف ثبت تصاویر تشریفاتی از زوجین در روزی غیر از مراسم اصلی با لوکیشن، لباس یا سبک آرایش خاص گفته می‌شود.

2- چه استایلی برای فیلمبرداری فرمالیته عروس بهتر است؟

به سلیقه عروس وداماد بستگی دارد. برخی در روز فرمالیته لباس‌های اصلی روز مراسم خود را می‌پوشند؛ برخی نیز ترجیح می‌دهند از سایر استایل‌های کژوال، کلاسیک یا رسمی برای ایجاد تفاوت و جذابیت در خروجی نهایی عکس و فیلم‌های خود استفاده کنند.

3- قیمت فیلمبرداری فرمالیته عروس چقدر است؟

معمولا قیمت فیلمبرداری فرمالیته عروسی در هر شهر و منطقه ای بر اساس سطح خدمات ارائه شده متفاوت است. اما به طور کلی تجهیزات آتلیه، مهارت و تخصص عکاس و لوکیشن فیملبرداری مهمترین پارامتر تاثیرگذار بر قیمت فیلمبرداری فرمالیته است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *