مقالات عکاسی عروس و داماد, مقالات عکاسی فرمالیته

وسایل مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته

وسایل مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته-طوس استودیو

وسایل مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته چیست؟ چه لوازمی در این روز مهم، کار شما را راه می اندازد؟ به چه اکسسوری هایی نیاز دارید؟ آیا لازم است که درباره وسایل مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته با عکاس خود مشورت کنید یا خیر؟ چمدان خود را برای تور فرمالیته چگونه باید ببندید؟

برای پاسخ به این پرسش ها با استدیو طوس ارائه دهنده خدمات تخصصی عکاسی و فیلمبرداری عروس همراه شوید تا شما را با لوازم مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته بیشتر آشنا کنیم.

 

خاطره سازی با وسایل مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته

تا قبل از ارائه خدمات عکاسی فرمالیته معمولاً عروس و دامادها خاطره چندان خوب و دلچسبی از عکاسی روز مراسم خود نداشتند. دغدغه ها و نگرانی های روز جشن اجازه نمی داد که زوجین بر برنامه عکاسی خود تمرکز کنند؛ در نتیجه فشار و استرس زیادی را متحمل می‌شدند و نمی توانستند ژست های عکاسی را به درستی اجرا کنند و یا با عکاس خود ارتباط خوبی برقرار نمایند.

اما عکاسی روز فرمالیته این قابلیت را دارد که تبدیل به خاطره ای دلچسب و شیرین در بهترین لحظات زندگی قبل از مراسم عروسی شود. به شرط آنکه با یک آتلیه معتبر قرارداد ببندید و وسایل مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته را فراموش نکنید.

عکاسی فرمالیته یک فرصت هیجان انگیز است تا زوجین ارتباط بهتری با یکدیگر برقرار کنند و شادی قبل از آغاز زندگی مشترک را با تمام وجود تجربه نمایند. مطمئنا خدمات حرفه ای همراه با لوازم مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته اجازه نمی دهد عکس های خشک و بی روح، جای عکس های پر از هیجان و جذاب عروس و داماد را در آلبوم نهایی آنان بگیرد.

 

انتخاب زمان مناسب برای عکاسی فرمالیته

عکاسی فرمالیته باید در فاصله معینی از مراسم اصلی برگزار شود. آتلیه های عکاسی به عروس و دامادها پیشنهاد می دهند که حداقل ۶ ماه قبل از جشن عروسی برای رزرو لوکیشن اقدام کنند. شاید به نظر خیلی از عروس و دامادها این زمان خیلی زیاد باشد و بخواهند حداکثر یکی دو ماه قبل از مراسم عروسی، تدارک روز فرمالیته خود را بچیند.

در نظر داشته باشید که به هرحال اتفاقات غیرقابل پیش بینی و شرایط غیر منتظره ای ممکن است برای شما پیش بیاید. مثلاً شرایط آب و هوایی تغییر کند یا از لحاظ مالی با چالش هایی مواجه شوید. به همین دلیل بهتر است حداقل 5 الی 6 ماه قبل از مراسم، تاریخ مناسبی را برای عکاسی فرمالیته انتخاب کنید و خیال خود را از شرایطی که کنترلی بر روی آن ندارید راحت کنید. ضمن اینکه فرصت لازم برای تهیه وسایل مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته را نیز دارید.

 

لوازم مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته را یادداشت کنید

وسایل مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته مانند دسته گل، تاج گل، کفش، لباس، زیورآلات، کلاه، عینک، کراوات، کمربند و… را از قبل لیست کنید تا در روز فرمالیته چیزی را از قلم نیندازید. فراموش نکنید این اولین باری است که شما برای عکاسی فرمالیته اقدام می کنید. بنابراین طبیعی است که ممکن است آیتمی را فراموش کنید. توصیه می‌کنیم حتماً از قبل لیست خود را بنویسید تا در روز فرمالیته دچار دستپاچگی و استرس نشوید.

 

لیست کردن لوازم مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته در تور

اگر می خواهید از خدمات عکاسی فرمالیته در قالب تور استفاده کنید حتما از قبل مدارک شناسایی، لوازم شخصی، لباس اضافی و هر چیزی که فکر می کنید در طول سفر به آن نیاز دارید را آماده کنید.

 

لباس؛ مهمترین وسایل مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته

یکی از مهمترین وسایل مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته لباس است. انتخاب لباس همیشه برای عروس و داماد مخصوصا عروس خانم ها موضوعی چالش ‌برانگیز است. خیلی از عروس و دامادها می خواهند بدانند مناسب ترین لباس برای عکاسی فرمالیته چه ویژگی هایی دارد؟ ما نگرانی شما را درک می‌کنیم و پاسخ مناسبی به پرسش شما در ادامه مطلب ارائه می دهیم.

 

1. انتخاب لباس اسپرت برای روز فرمالیته

عکاسی فرمالیته عروس با دیگر سبک‌های عکاسی تفاوت هایی دارد. هر چند عروس و داماد در روز فرمالیته از سبک های مختلف لباس و میکاپ استفاده می‌کنند ولی به هرحال عنصر ظرافت و زیبایی رابطه یک عروس و داماد باید در رفتار آنان و ژست های عکاسی فرمالیته نشان داده شود. در واقع عکس های فرمالیته باید نمایی از تعامل واقعی عروس و داماد را به نمایش بگذارد. اگر می خواهید در روز فرمالیته از لباس اسپرت استفاده کنید به نکات زیر دقت کنید.

  • شما برای عکاسی روز فرمالیته هیچ محدودیتی ندارید. می توانید با خیال راحت هر سبک لباسی را بپوشید و در مقابل دوربین های فرمالیته قرار بگیرید.
  • باید دقت داشته باشید که رنگ لباس شما مناسب باشد و با ژست های عکاسی که قرار است بگیرید تناسب لازم را داشته باشد. اگر فکر می کنید در این زمینه نیاز به مشورت دارید حتما از عکاس خود درباره مدل لباس و سایر وسایل مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته کمک بگیرید. عکاس های حرفه ای تجربه زیادی در اجرای فرمالیته دارند و دقیقا می دانند که در هر لوکیشن و با هر استایلی کدام سبک لباس مناسب تر است. بنابراین عکاس می تواند در این زمینه راهنمایی های مفیدی به شما ارائه دهد.
  • اولویت اول در لوازم مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته مخصوصا انتخاب لباس، رفاه و راحتی عروس و داماد است. مثلا اگر قرار است لباسی بپوشید که در آن احساس ناراحتی کنید، برایتان تنگ یا گشاد باشد یا بدن شما را آزار دهد علاوه بر اینکه عکس های رضایت بخشی ثبت نمی کنید خاطره خوب خود را از روز فرمالیته نیز تحت الشعاع قرار می دهید. به همین دلیل احساس راحتی شما در لباس حرف اول را در انتخاب لباس عکاسی فرمالیته می زند.
  • به سبک و مدل لباس دقت کنید. برخی از ژست های عکاسی فرمالیته مناسب برخی لباس ها نیستند و برعکس ممکن است یک ژست فرمالیته برای مدل لباس خاصی طراحی شده باشد. به عنوان مثال برای اجرای ایده عکاسی نشستن عروس در تاب، لباس های اسپرت ورزشی اصلا جالب به نظر نمی آید. در هر حال همه چیز به علاقه و سلیقه شما و تخصص و راهنمایی های عکاس تان بستگی دارد. بنابراین هنگامی که به لیست وسایل مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته نگاه می کنید و می خواهید لباس انتخاب بردارید حتما این نکات را در نظر داشته باشید.
  • انتخاب لباس فرمالیته باید متناسب با شرایط جوی لوکیشن باشد. اگر قرار است در کویر عکس برداری کنید یک کلاه پشمی قاعدتاً نشان از بدسلیقگی عکاس یا عدم دقت شما در انتخاب وسایل مورد نیاز عکاسی فرمالیته دارد. در عوض عکاسی فرمالیته در روز برفی با یک کت پشمی، کلاه زمستانی یا دستکش چرم لوکس می تواند بسیار زیبا و خاطره انگیز باشد. بنابراین حتماً هنگام برداشتن وسایل مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته درباره آب و هوای منطقه ای که قرار است در آن حاضر شوید تحقیق کنید و مطمئن باشید که لباس های متناسب با آب و هوای محل عکاسی خود را بر می دارید.
  • رنگ لباس در زیبایی عکاسی فرمالیته نقش مهمی ایفا می کند. بهترین رنگ باید متناسب با فصل برگزاری فرمالیته شما باشد. در اینصورت رنگ لباس ترکیب زیبایی با محیط ایجاد می کند و عکس های ساده شما را به تصاویری جذاب و خیره کننده تبدیل می نماید. چه رنگی بهتر از لباس های حریر سفید، سبز و صورتی در فصل بهار می تواند عکس های شما را دلنشین کند یا در فصل پاییز پوشیدن لباس هایی به رنگ زرد و نارنجی تناسبی زیبایی با فصل پاییز ایجاد کند؟!
  • اگر ساحل دریا را برای لوکیشن عکاسی فرمالیته انتخاب کرده اید سعی کنید لباس هایی با رنگ تیره بپوشید تا با تضادی که با رنگ آبی دریا ایجاد می کند جذابیت بی نظیری به عکس های خود بدهید.
  • برخی عروس و دامادها ترجیح می دهند از لباس های ست و هماهنگ استفاده کنند. این موضوع کاملا سلیقه ای است و به فضای انتخابی زوج های جوان بستگی دارد. بهتر است در این زمینه به توصیه های عکاس خود توجه کنید. اگر عکاس شما حرفه ای باشد با توجه به سابقه و تجربه ای که دارد درباره لوازم مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته گزینه های خوبی را به شما ارائه می دهد تا با انتخاب لباس مناسب به عکس های شما جذابیت ویژه ای ببخشد و آن را از حالت تکراری خارج کند.
  • رنگ های مکمل برای لباس اسپرت بهترین گزینه است. پیراهن کوتاه، تیشرت و شلوارجین برای خانم ها و انواع تیشرت، شلوار جین و پیراهن برای آقایان پیشنهاد می شود. سوارکاری، خوابیدن روی چمن، ایستادن وسط صخره ها، دوچرخه‌سواری در فضاهای طبیعی سبز از جمله ژست های عکاسی فرمالیته اسپرت در فضاهای باز است.

انتخاب لباس اسپرت برای روز فرمالیته-طوس استودیو

 

2. انتخاب لباس اصلی عروسی برای روز فرمالیته

ممکن است بخواهید در روز فرمالیته از لباس اصلی مراسم خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که شما با یک چالش مهم روبرو هستید مخصوصاً اگر لوکیشن شما فضای باز، جنگل و صخره های ساحلی است. ممکن است در طول مدت عکسبرداری لباس شما آسیب ببیند، چروک شود و یا قسمتی از آن پاره شود. در هر صورت اگر چنین اتفاقی هم بیفتد شما زمان کافی دارید تا لباس خود را به یک خشکشویی معتبر بسپارید و یا از مزون خود بخواهید تا لباس شما را ترمیم کند.

اگر از لباس اصلی در روز فرمالیته استفاده می کنید بهتر است برای ایجاد کمی تفاوت، مدل مو و سبک میکاپ تان متفاوت باشد تا بتوانید تغییرات جالبی در آلبوم خود ایجاد کنید. همانطور که در مطالب بالا عنوان شد شاید انتخاب شما سبکی غیر از لباس عروسی باشد در اینصورت دستتان برای انتخاب مدل و رنگ لباس باز است. اگر محدودیت مالی ندارید می توانید برای خرید انواع لباس های رسمی و مجلسی شیک در یک فرصت مناسب اقدام کنید. اما اگر نمی خواهید هزینه زیادی برای لباس فرمالیته خرج کنید با کمی خلاقیت از لباس هایی که در کمد شخصی تان دارید مانند پیراهن سفید حریر کوتاه یا بلند و… لیست لوازم مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته خود را تکمیل کنید و جلوه زیبایی به عکس های فرمالیته خود بدهید.

 

وسایل مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته در تیم آتلیه چیست؟

یکی از مهمترین عوامل در کیفیت برگزاری عکاسی فرمالیته تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته می باشد. البته کیفیت تجهیزات، تکنولوژی لوازم و به روز بودن سیستم ها اولویت پایین تری نسبت به مهارت و تخصص عکاس دارد. زیرا حتی اگر یک عکاس بهترین تجهیزات را در اختیار داشته باشد اما دارای نگاه خلاقانه و فکر ایده پردازی نباشد نمی تواند عکس های متفاوتی ثبت کند. در هر حال پرکاربرد ترین تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته عبارتند از:

 

دوربین

از مهمترین وسایل مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته جهت ثبت لحظات عاشقانه زوجین دوربین است. برخی از عکاس ها از دو دوربین حرفه ای استفاده می کنند تا در صورت نقص یا خرابی هر کدام فرصت ثبت تصاویر عروس و داماد را از دست ندهند و در مواقع ضروری و غیر قابل پیش بینی به چالش نیفتند.

دوربین-طوس استودیو

 

 

حافظه جانبی اضافی و باتری زاپاس

عکاسی فرمالیته لزوماً در آتلیه برگزار نمی شود. مخصوصا اگر عروس و داماد در یکی از لوکیشن های تهران یا حتی خارج از تهران مانند ساحل دریا باشد دسترسی به تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته کار سخت تری است. بنابراین منطقی است که عکاس‌های حرفه‌ای همیشه یک حافظه اضافی، دوربین یا باتری زاپاس همراه خود داشته باشند تا با مشکلی مواجه نشوند.

 

تجهیزات نورپردازی

یکی دیگر از مهم ترین تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته سیستم نورپردازی است. با استفاده از تجهیزات نورپردازی مخصوصا در آتلیه و لوکیشن های بسته امکان نورپردازی مناسب برای تهیه عکس‌های باکیفیت از سوژه امکان پذیر است.

تجهیزات نورپردازی-طوس استودیو

 

قرارداد عکاسی فرمالیته

به همه جزئیات در قرارداد عکاسی فرمالیته دقت کنید. شما به عنوان عروس یا داماد باید بدانید که در پایان عکاسی فرمالیته قرار است چه اتفاقی بیفتد؟ از چه آیتم هایی بهره مند شوید؟ چه تعداد عکس را و بعد از چه تاریخی تحویل بگیرید؟ آیا آتلیه فایل تصاویر عکس ها را نیز به شما می دهد یا خیر؟ تعداد عکس های چاپی چقدر است؟ کیفیت و وضوح تصاویر چگونه است؟ تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته آتلیه چیست؟ تمام اینها مواردی است که قبل از امضای قرارداد باید به آن دقت کنید.

 

جمع بندی

شما در این مطلب با موضوع وسایل مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته از سایت استدیو طوس ارائه دهنده خدمات تخصصی عکاسی و فیلمبرداری عروسی همراه ما بودید. در پایان یادآور می شویم هر آتلیه ممکن است تعرفه عکاسی متفاوتی داشته باشد. برخی به صورت ساعتی خدمات خود را قیمت گذاری می‌کنند برخی نیز بر اساس خروجی و تعداد عکس هایی که می گیرند مبلغی را به عنوان دستمزد به شما اعلام می کنند. بنابراین زوج های جوان باید درباره این مسئله آگاهی لازم را داشته باشند تا بعد از برگزاری عکاسی فرمالیته به دلیل مسائل مالی به مشکلی برخورد نکنند و روز فرمالیته به عنوان یک تجربه تلخ در ذهن آنها باقی نماند.

ما در استدیو طوس برای رفاه حال مشتریان خود و انتخاب آسانتر عروس و داماد، پکیج فرمالیته را ارائه می دهیم. قیمت پکیج ها با توجه به آیتم های موجود در آن متنوع است. عروس و دامادهای عزیز می توانند هر کدام از آیتم ها را بررسی کنند و با توجه به نیاز و توان مالی که دارند یکی از این پکیج ها را برای عکاسی روز فرمالیته در نظر بگیرند. در نهایت با توجه به پکیج انتخابی لوازم مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته را در نظر بگیرند.

با کارشناسان و مشاوران حرفه ای استدیو طوس از طریق شماره های درج شده بر روی سایت در ارتباط باشید.


سوالات متداول

1- با لباس عروس در روز فرمالیته چه آرایشی بهتر است؟

اگر از لباس اصلی در روز فرمالیته استفاده می کنید بهتر است برای ایجاد کمی تفاوت، مدل مو و سبک میکاپ تان با روز جشن عروسی متفاوت باشد تا بتوانید تغییرات جالبی در آلبوم خود ایجاد کنید.

2- رنگ مناسب لباس در عکاسی فرمالیته چیست؟

بهترین رنگ باید متناسب با فصل برگزاری فرمالیته شما باشد. در اینصورت رنگ لباس ترکیب زیبایی با محیط ایجاد می کند و عکس های ساده شما را به تصاویری جذاب و خیره کننده تبدیل می نماید.

3- لوازم مورد نیاز برای اجرای فرمالیته چیست؟

دسته گل، تاج گل، کفش، لباس، زیورآلات، کلاه، عینک، کراوات، کمربند و… و سایر اکسسوری های مورد علاقه شما مهمترین وسایل مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته می باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *