مقالات عکاسی عروس و داماد

30 ایده عکاسی سالگرد عقد و ازدواج

30 ایده عکاسی سالگرد عقد و ازدواج-طوس استودیو

عکاسی سالگرد عقد و ازدواج یک فرصت ایده‌آل برای تکرار روزهای خوب باهم بودن است. شما در هر سن و سالی که باشید با ایده عکاسی سالگرد ازدواج‌‌ می‌توانید در یک ماراتن عاشقانه فرصت گرفتن عکس‌های دو نفره را دوباره به خود هدیه دهید. شاید پنج سال قبل یا ده سال یا حتی ۲۰ سال قبل ازدواج کرده باشید اما عکس‌هایتان چندان چنگی به دل نمی‌زند و خیلی تمایل به باز کردن آلبوم تان ندارید! ایده عکاسی سالگرد ازدواج در آتلیه به شما کمک‌‌ می‌کند با استفاده از امکانات و تجهیزات به‌روز عکس‌های جدیدی بگیرید، آلبوم عکس خود را هر بار با افتخار و رضایت خاطر باز و خاطرات خود را مرور کنید.

با ما در این مطلب از سایت استدیو طوس متخصص در عکاسی و فیلمبرداری عروسی همراه شوید تا درباره عکاسی سالگرد عقد و ازدواج پیشنهادهای جذابی به شما ارائه دهیم.

 

عکاسی سالگرد عقد و ازدواج چه ضرورتی دارد؟

عکاسی سالگرد عقد و ازدواج یک فرصت بی نظیر برای ثبت لحظات زیبای باهم بودن است. هر مناسبت مانند سال نو، شب یلدا، اعیاد آیینی و مذهبی،‌‌ هالووین، ولنتاین و… بهترین زمان برای خاطره سازی است اما هیچ مناسبتی مانند سالگرد عقد و ازدواج نمی تواند عشق پایدار شما را یک بار دیگر به نمایش بگذارد. گویی شما آیین مقدس ازدواج را دوباره جشن‌‌ می‌گیرید و با ایده عکاسی سالگرد ازدواج آن را به زیباترین شکل ممکن ثبت‌‌ می‌کنید.

 

ایده عکاسی سالگرد ازدواج چگونه شکل‌‌ می‌گیرد؟

مطمئناً پیوند زندگی مشترک شما آنقدر ارزش دارد که یک روز را برای آن وقت بگذارید و با عکاسی سالگرد عقد و ازدواج آن را خاطره انگیز کنید. شاید بخواهید بدانید ایده عکاسی سالگرد ازدواج چگونه شکل‌‌ می‌گیرد و چطور‌‌ می‌توانید بهترین ایده‌‌ها را برای ثبت زیباترین روز خاص خلق کنید. برای یافتن پاسخ پرسش خود در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

 

1- خودتان را به چالش نیندازید!

برای ایده عکاسی سالگرد ازدواج حتما لازم نیست که سخت بگیرید و خودتان را به چالش بیاندازید. نگاه کردن به هر چیزی‌‌ می‌تواند جرقه ای در ذهن شما برای یک ژست عکاسی سالگرد عقد و ازدواج فوق العاده رقم بزند.

 

2- صحنه آرایی با شمع و گل و…

یک کیک قلبی در کنار گل‌های رز قرمز به همراه یک شمع روشن و دست‌های شما با حلقه ازدواج در حالی که همدیگر را در آغوش گرفته اید به زیبایی‌‌ می‌تواند زندگی شیرین شما را به تصویر بکشد. اما مطمئنا شما باید‌های بیشتری برای ثبت متفاوت این روز خاص دارید. بنابراین ادامه مطلب را از دست ندهید.

 

3- عکس عروسی خود را دوباره بسازید

به مکانی که عکس عروسی خود را گرفته اید سفر کنید و همان ژست، لباس‌‌ها و حالت‌‌ها را دوباره خلق کنید.

 

4- به پیاده روی عکس بروید

در یک مکان خوب، مانند پارک، ساحل یا منظره شهری قدم بزنید و لحظات صمیمانه را با هم ثبت کنید.

به پیاده روی عکس بروید-طوس استودیو

 

5- لباس مورد علاقه‌تان را بپوشید و عکاسی شیک بگیرید

بهترین لباس‌های خود را بپوشید و از یک عکاس حرفه ای برای ثبت پرتره‌های خیره کننده کمک بگیرید.

 

6- عکس‌های ی بگیرید که زندگی مشترک شما را برجسته‌‌ می‌کند

از لحظات خانوادگی، لحظات خاص با یکدیگر، سفرهای مشترک و… عکس بگیرید.

 

7- تم عروسی خود را تجدید کنید

اگر پکیج عروسی شما تم خاصی داشت، آن را در عکاسی سالگرد عقد و ازدواج خود بگنجانید. این ایده یک راه سرگرم کننده برای بازدید مجدد از روز بزرگ و خاطره انگیز عروسی شماست.

 

8- پسندم آنچه را جانان پسندد!

هر کس سلیقه خاصی دارد به همین دلیل نمی‌توان یک ایده عکاسی سالگرد ازدواج را برای همه پیشنهاد داد. ممکن است شما بخواهید عکاسی عقد خود را در طبیعت انجام دهید با یک وسیله نقلیه مثل موتور یا ماشین عکس بگیرید یا به دل طبیعت بروید و برای عکاسی در طبیعت را نیز تجربه کنید. شاید هم محیط آتلیه را به هر لوکیشنی ترجیح‌‌ می‌دهید و برای یک روز به یاد ماندنی و برای ثبت بهترین عکس‌های خود سراغ رزرو آتلیه بروید.

 

9- به مسیر حافظه رابطه خود برگردید

از مکان‌های ی که با هم ملاقات کرده اید یا لوکیشن‌هایی مانند کافه، رستوران، پارک و… که لحظات مهمی را با هم به اشتراک گذاشته اید، بازدید کنید و در آن مکان‌‌ها عکس بگیرید.

 

10- عکس‌های خود را شخصی سازی کنید

از وسایل شخصی سازی شده یا لوازمی که نشان دهنده علایق و سرگرمی‌های شما هستند در ایده عکاسی سالگرد ازدواج خود استفاده کنید.

 

11- صمیمانه رفتار کنید

در روز مهم سالگرد ازدواج خود سعی کنید رفتار مصنوعی نداشته باشید و لحظات طبیعی را در طول روز با عکس‌های فوری و بی مقدمه از زندگی مشترک خود ثبت کنید.

 

12- عکاسی سالگرد ازدواج با وسایل سرگرم کننده

از وسایل عجیب و غریب یا سرگرم کننده مانند بادکنک، گل‌های طبیعی و مصنوعی یا حتی زرق و برق استفاده کنید تا کمی رنگ و حس‌های دوست داشتنی به عکاسی سالگرد عقد و ازدواج خود ببخشید.

 

 

13- صحنه را تنظیم کنید

مدیریت صحنه سالگرد ازدواج خود را بر عهده بگیرید و با ملزوماتی چون پتو، بالش، کتاب و چای یا قهوه و … صحنه ای با مضمون دنج ایجاد کنید و عکس‌های سالگرد خود را در آنجا بگیرید.

 

14- طبیعت با المان‌های زیبایش

طبیعت با المان‌های طبیعی و زیبا همیشه پتانسیل زیادی برای انداختن عکس‌های رمانتیک و عاشقانه دارد. پس‌‌ می‌توانید برای عکاسی سالگرد عقد و ازدواج کنار دریا بروید، در میان برگ‌های خوش رنگ پاییزی همدیگر را در آغوش بگیرید یا فضای سبز یک باغ عمارت زیبا را انتخاب کنید. با لوکیشن های طبیعی‌‌ می‌توانید عکس‌های زیبایی خلق کنید و ایده عکاسی سالگرد ازدواج خود را به خوبی اجرا نمایید.

طبیعت با المان‌های زیبایش-طوس استودیو

 

15- روز عروسی خود را بازسازی کنید

با پوشیدن لباس‌های مشابه، میکاپ مشابه و گرفتن ژست‌های مشابه، جادوی روز عروسی خود را دوباره زنده کنید.

 

16- لحظات عاشقانه را ثبت کنید

از عکاس خود بخواهید از شما دو نفر که لحظات صمیمی مانند در آغوش گرفتن، تماس چشمی و لمس‌های ملایم را به اشتراک‌‌ می‌گذارید، عکس‌های صمیمانه بگیرید.

 

17- به یک ماجراجویی بروید

یک سفر یا فعالیت سرگرم کننده برنامه ریزی کنید یا به یک مکان جدید بروید و از یک عکاس ماهر بخواهید تجربیات و احساسات شما را مستند کند.

 

18- از ارقام و اسامی استفاده کنید

از تاریخ عروسی، نام فرزندان، تعداد سال‌های زندگی مشترک قاب، یادداشت یا برخی وسایل خلاقانه دیگر درست کنید و سپس با آن وسایل عکس بگیرید.

 

19- عکس‌های گروهی با اعضای خانواده

برای خاطره انگیز کردن عکاسی سالگرد ازدواج، اعضای خانواده را دعوت کنید تا با شما عکس‌های گروهی بگیرند یا یک عکس خانوادگی از روز عروسی خود را دوباره بازسازی کنند.

 

20- روی جزئیات تمرکز کنید

از جزئیات ساده مانند حلقه ازدواج، دسته گل، گیفت عروسی، کارت دعوت یا هر مورد خاص دیگری که ممکن است در صندوقچه خاطرات خود ذخیره کرده باشید عکس بگیرید.

 

21- از لحظه لذت ببرید

در روز سالگرد ازدواج خود هر چه هست را رها کنید و از لحظه لذت ببرید، از عکاس بخواهید که سرگرمی و خنده بین شما دو نفر را ثبت کند.

 

22- همدیگر را در آغوش بگیرید

نزدیک یکدیگر بایستید و عاشقانه هم را در آغوش بگیرید. به چشمان یکدیگر نگاه کنید و لبخند بزنید تا عکس‌های زیبایی به آلبوم خود بیفزایید.

 

23- راه رفتن دست در دست

با هم قدم بزنید و دست در دست هم بگیرید. عکاس‌‌ می‌تواند این لحظات صمیمانه را با شکوه هر چه تمام تر ثبت کند.

راه رفتن دست در دست-طوس استودیو

 

24- بوسه‌های رمانتیک را فراموش نکنید

در حالی که یکدیگر را از نزدیک بغل گرفته اید، یک بوسه شیرین به اشتراک بگذارید. شما‌‌ می‌توانید این کار را با کمک عکاس خود در مکان‌‌ها و زوایای مختلف انجام دهید.

 

25- بوسه پیشانی

برای یک بوسه ملایم پیشانی در حالی که بهم نزدیک شده اید کمی خم شوید. این بوسه قداست خاصی دارد و نشان دهنده احترام شما و قدردانی از همسرتان است.

 

26- عکس‌های شانه به شانه

کنار هم بایستید و شانه‌های خود را لمس کنید. به یکدیگر نگاه کنید و لبخند بزنید یا به دوردست‌‌ها نگاه کنید.

 

27- دراز کشیدن با هم

روی چمن یا وسط برگ‌های رنگارنگ دراز بکشید و یکدیگر را در آغوش بگیرید. اجازه دهید عکاس لحظات عاشقانه شما را ثبت کند.

 

28- با هم برقصید

با هم برقصید و عکس بگیرید. این ایده برای زوج‌هایی که عاشق رقص هستند عالی است.

 

29- سخت نگیرید

خیلی به خودتان سخت نگیرید تا ببینید چطور همه چیز به خوبی پیش میرود.

 

30- بهترین لوکیشن را برای عکاسی سالگرد عقد و ازدواج انتخاب کنید

در ادامه مطلب و برای تکمیل مطلب مکان‌های را به شما پیشنهاد‌‌ می‌کنیم که در حال حاضر برای عکاسی سالگرد عقد و ازدواج بسیار محبوب هستند:

 

 • ساحل

ساحل مکانی عالی برای عکاسی سالگرد عقد و ازدواج است، زیرا یک فضای رمانتیک و پس زمینه طبیعی زیبایی را فراهم‌‌ می‌کند.

 

 • باغ

باغ‌های سرسبز با فضای سبز و چمن کاری شده، گل و آبشار نیز مکان بسیار خوبی برای عکاسی سالگرد ازدواج است. اگر‌‌ می‌خواهید با طبیعت، گل‌های  زیبا و لحظات کوچک صمیمیی احاطه شوید، این لوکیشن به شما کمک‌‌ می‌کند.

 

 • ساختمان‌های تاریخی

اگر عاشق مکان‌های  تاریخی هستید،‌‌ می‌توانید در یک قلعه، یک ساختمان تاریخی یا یک بنا با معماری منحصربه فرد عکس بگیرید.

 

 • مناظر شهری

مناظر شهری و مکان‌های دیدنی پس زمینه های عالی برای عکس‌های سالگرد ایجاد‌‌ می‌کنند، به خصوص در شب که چراغ‌های شهر روشن است و خود نمایی‌‌ می‌کند.

 

 • پشت بام

یک پشت بام با منظره خط افق نوعی فضای رمانتیک و منحصر به فرد برای تصاویر سالگرد عقد و ازدواج شما فراهم‌‌ می‌کند.

 

 • کوچه یا خیابان

برخی از زوج‌‌ها دوست دارند عکس‌های خود را در یک کوچه زیبا یا خیابان شلوغ انجام دهند، به خصوص اگر خاطره خاصی در ارتباط با آن مکان داشته باشند. این ایده در نوع خود منحصر به فرد است و حال و هوای متفاوتی به عکس‌های شما‌‌ می‌دهد. در نهایت، بهترین مکان برای عکاسی سالگرد بستگی به سبک و ترجیحات زوج مورد عکاسی دارد.

 

ایده عکاسی سالگرد ازدواج در آتلیه

ایده عکاسی سالگرد ازدواج در آتلیه بسیار پرطرفدار است. شاید شما هم با خیلی از زوج‌های  جوان و همچنین زوجینی که سال های زیادی از ازدواج آنان‌‌ می‌گذرد مواجه شده اید که به دنبال پیدا کردن بهترین آتلیه برای ثبت این روز خاطره انگیز هستند. بنابراین اگر‌‌ می‌خواهید هر بار با دیدن عکس‌های سالگرد عقد تان خاطره‌های  خوش باهم بودنتان دوباره تداعی شود در انتخاب آتلیه دقت کنید. بهترین آتلیه برای عکاسی سالگرد عقد و ازدواج باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • ارائه مشاوره انتخاب لوکیشن برای عکاسی سالگرد عقد و ازدواج
 • داشتن تمام تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی و فیلمبرداری عروسی
 • بکارگیری افراد متخصص و زبده برای ارائه ایده عکاسی سالگرد ازدواج
 • داشتن پرسنل خانم در تیم عکسبرداری
 • ادیت عکس‌‌ها با نرم افزارهای تخصصی
 • حفظ حریم خصوصی زوجین
 • آرشیو و نگهداری از عکس‌های  خصوصی عروس و داماد

 

نکات پایانی برای انتخاب آتلیه سالگرد ازدواج

شما در این مطلب با سایت استدیو طوس متخصص در عکاسی عروسی همراه بودید. در پایان توجه به چند نکته برای انتخاب آتلیه و اجرای خلاقانه ایده عکاسی سالگرد ازدواج در آتلیه ضروری است از جمله:

 1. درباره آتلیه‌های مختلف تحقیق کنید: با تحقیق درباره آتلیه‌های نزدیک به محل خود، کار جستجو را شروع کنید. در عین حال سعی کنید به دنبال نظرات، رتبه بندی‌‌ها و نظرات مشتریان قبلی نیز باشید.
 2. موقعیت مکانی و دسترسی را در نظر بگیرید: مطمئن شوید که آتلیه در مکانی مناسب و قابل دسترس قرار دارد. توجه به این نکته باعث‌‌ می‌شود که شما و مهمانانتان راحت تر به آن سر بزنید.
 3. به دنبال حرفه ای بودن باشید: اطمینان حاصل کنید که عکاس مجموعه، تجربه و مهارت‌های لازم برای ثبت عکس‌های منحصر به فرد و با کیفیت را دارد.
 4. نمونه کارها را بررسی کنید: به پروژه‌های عکاسی سالگرد ازدواج قبلی مجموعه نگاه کنید و بررسی کنید که آیا آنها با ترجیحات شما به عنوان یک زوج مطابقت دارند یا خیر.
 5. قرار ملاقات‌‌ها را تعیین کنید: یک قرار ملاقات با آتلیه تعیین کنید و مطمئن شوید که آنها زمان کافی برای درک نیازها و ترجیحات شما در روز سالگرد ازدواجتان را دارند.
 6. بحث در مورد هزینه: در مورد قیمت گذاری از قبل بحث کنید تا از هر گونه هزینه غیرمنتظره جلوگیری کنید.
 7. زمان تحویل: در عکاسی سالگرد عقد و ازدواج مهم است که بدانید چقدر طول‌‌ می‌کشد تا آتلیه آلبوم شما را تحویل دهد، بنابراین‌‌ می‌توانید بر اساس آن برنامه ریزی کنید.
 8. به غریزه خود اعتماد کنید: احساس راحتی و اطمینان با آتلیه ای که انتخاب‌‌ می‌کنید ضروری است. پیشنهاد‌‌ می‌کنیم به غریزه خود اعتماد کنید و با انتخاب دلخواه خود پیش بروید. در پایان توصیه‌‌ می‌کنیم برای عکاسی سالگرد عقد و ازدواج آتلیه ای را انتخاب کنید که خدمات عالی به مشتریان خود ارائه‌‌ می‌دهد، تصاویری خیره کننده ایجاد‌‌ می‌کند و تجربه ای بدون استرس به زوج‌‌ها در روز سالگرد ازدواجشان به جا‌‌ می‌گذارد.

 


سوالات متداول

1- چرا برگزاری سالگرد عقد و ازدواج مهم است؟

هیچ مناسبتی مانند سالگرد عقد و ازدواج نمی تواند عشق پایدار شما را یک بار دیگر به نمایش بگذارد. گویی شما آیین مقدس ازدواج را دوباره جشن‌‌ می‌گیرید و با ایده عکاسی سالگرد ازدواج آن را به زیباترین شکل ممکن ثبت‌‌ می‌کنید.

 

2- بزرگترین چالش عکاسی سالگرد ازدواج چیست؟

برای ایده عکاسی سالگرد ازدواج حتما لازم نیست که سخت بگیرید و خودتان را به چالش بیاندازید. نگاه کردن به هر چیزی‌‌ می‌تواند جرقه ای در ذهن شما برای یک ژست عکاسی سالگرد عقد و ازدواج فوق العاده رقم بزند.

 

3- چگونه می توان عکس های سالگرد ازدواج را خاطره انگیزتر کرد؟

برای خاطره انگیز کردن عکاسی سالگرد ازدواج، اعضای خانواده را دعوت کنید تا با شما عکس‌های  گروهی بگیرند یا یک عکس خانوادگی از روز عروسی خود را دوباره بازسازی کنند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *