مقالات عکاسی عروس و داماد

نکات ضروری و مهم برای عکاسی عقد

نکات ضروری و مهم برای عکاسی عقد-طوس استودیو

نکات عکاسی عقد و آشنایی با آن به شما کمک می‌کند یک آلبوم رویایی از مراسم خود داشته باشید. فرقی نمی‌کند عقد خود را در محضر برپا کنید یا در یک تالار پذیرایی! اگر به نکات مهم و ضروری عکاسی عقد دقت کنید و با یک آتلیه معتبر قرارداد ببندید می‌توانید بهترین روز زندگی خود را به عنوان اثری ماندگار و همیشگی به زیبایی ثبت نمایید. در این مطلب از سایت استودیو طوس متخصص در ارائه خدمات عکسبرداری و فیلمبرداری عروس با ما همراه شوید تا با آموزش نکات عکاسی عقد بیشتر آشنا شوید.

 

هماهنگی با عروس و داماد پیش از عکاسی عقد

انجام هماهنگی باعروس و داماد برای پیشبرد برنامه عکاسی عقد کلید موفقیت عکاسی ایده آل و موفق است. امور زیادی هست که قبل از اجرای عکاسی باید به صورت دقیق با عروس و داماد مطرح شود تا در حین عکاسی مشکلی ایجاد نشود و همه چیز طبق برنامه پیش رود. بهتر است لیستی از موارد مهم مانند ساعت برگزاری مراسم، مدت زمان اجرای مراسم، تعداد عکس ها، محل برگزاری مراسم و…  تهیه شود تا چیزی از قلم نیفتد.

 

بهترین مکان برای عکاسی عقد؛ از محضر تا سالن‌های لوکس

یکی از مهمترین نکات عکاسی عقد انتخاب لوکیشن است. برای لوکیشن برخی زوجین ترجیح می‌دهند از محضر و دفترخانه ها استفاده کنند. برخی نیز که تمایل دارند مراسم عقد خود را مفصل تر برگزار کند سراغ تالار پذیرایی، باغ ویلا یا سالن‌های عروسی می‌روند. در هر حال اگر دفترخانه یا هر لوکیشن دیگری را برای مراسم عقد خود انتخاب می‌کنید حتماً قبل از برگزاری مراسم لوکیشن را از نزدیک ببینید و دکوراسیون، اکسسوری ها، اجزای بنا، نوع چیدمان سفره عقد و… را در نظر داشته باشید.

این یکی از مهمترین نکات مهم و ضروری عکاسی عقد است. معمولا آتلیه‌های عکاسی معتبر راهنمایی‌های لازم را در این زمینه به شما ارائه می‌دهند تا بتوانید بهترین لوکیشن را بر اساس سلیقه و بودجه برای عکاسی عقد انتخاب کنید.

 

بهترین زمان برای گرفتن عکس‌های عقد

اگر از خدمات فرمالیته برای عکاسی عقد استفاده می کنید بهتر است حداقل یک ماه قبل از مراسم اصلی نسبت به رزرو وقت خود اقدام کنید. برای عکاسی در فضای باز عکاس به شما می کند ساعات طلایی که بهترین زمان برای گرفتن عکاسی عقد است را شناسایی کنید. زمانی که نور فضا درخشان و گرم است، سایه ها ملایم اند و… بهترین زمان برای گرفتن عکس های عقد است.

 

انتخاب ژست در نکات عکاسی عقد

درباره انواع ژست عکاسی عقد با عکاس خود صحبت کنید و ایده‌های او را درباره ژست‌های مورد علاقه خود جویا شوید. اگر ژست یا فیگوری در فضای مجازی یا سایت‌های مختلف توجه شما را به خود جلب کرد حتماً آن را با عکاس خود در میان بگذارید و ببینید آیا برای آلبوم شما هم قابل اجرا است یا خیر؟! مشورت با عکاس متخصص از نکات مهم و ضروری عکاسی عقد است و به شما کمک می‌کند زیباترین روز زندگی خود را ماندگارتر کنید تا در آینده از تصاویری که در این روز ثبت می‌کنید نهایت لذت را ببرید.

برخی از پرطرفدار ترین ژست‌های عکاسی عقد را در ادامه مطلب برای شما لیست کرده ایم:

 • عکاسی از کیک عقد
 • عکاسی زمان امضا کردن سند ازدواج
 • عکاسی هنگام تلاوت قرآن
 • عکاسی از لحظه احساسی شدن عروس و داماد
 • عکاسی از اشک شوق پدر و مادر ی انزدیکان عروس و داماد
 • عکاسی هنگام برداشتن عسل از جام ها
 • عکاسی از دستان عروس با دسته گل
 • عکاسی از دستان عروس و داماد لحظه حلقه انداختن حلقه
 • عکاسی از حلقه ازدواج
 • عکاسی از شناسنامه ها و مدارک عروس و داماد
 • عکاسی از اکسسوری‌های سفره عقد
 • عکاسی از عروس در آینه سفره عقد
 • عکاسی از گیفت‌های مراسم

 انتخاب ژست در نکات عکاسی عقد-طوس استودیو

 

تفاوت عکاس حرفه ای با عکاس مبتدی را بشناسید

یکی از  نکات عکاسی عقد که در کیفیت نهایی کار و رضایت شما از آلبوم عقدتان تاثیرگذار است اطمینان از حرفه‌ای بودن عکاس است. از عکاس بخواهید نمونه کارهای عکاسی عقد خود را به شما ارائه دهد. اگر مراسم شما در دفترخانه است حتماً عکس‌های مربوط به دفترخانه را ببینید یا اگر می‌خواهید در فضای باز مراسم عقد خود را برگزار کنید نمونه کارهای عکاس در لوکیشن‌های باز را مورد ارزیابی قرار دهید. هر چه نمونه کارها جذاب و خلاق تر باشد مطمئنا سطح کار عکاس شما با یک عکاس مبتدی فاصله زیادی دارد.

 

سبک عکاسی از نکات مهم و ضروری عکاسی عقد

علاوه بر دیدن نمونه کارها  از نکات عکاسی عقد مهمی که باید با عکاس در میان بگذارید سبک عکاسی و تصویربرداری است. برخی عکاس ها سبک مخصوص به خود را دارند و برخی دیگر بر اساس سلیقه مشتری عمل می‌کنند.

 

عکاس شما چند مرده حلاج است؟

در جلسات آنلاین یا حضوری خود با عکاس سعی کنید دانش فنی عکاس را نیز زیر ذره بین قرار دهید. مطمئناً نحوه گفتمان او درباره عکاسی، ایده ها، سبک‌های مختلف و… نشان می‌دهد که در کار خود چقدر متبحر است! در این صورت مطمئن می‌شوید که تمام نکات مهم و ضروری عکاسی عقد را در نظر گرفته اید و تصاویر روز عقد شما با بهترین کیفیت ثبت می‌شود.

 

بررسی امکانات و تجهیزات آتلیه

وقتی از تجربه عکاس خود مطمئن شدید درباره تجهیزات موجود در آتلیه نیز تحقیق کنید. استفاده از دوربین‌های پیشرفته و تجهیزات حرفه ای نورپردازی در کنار خلاقیت عکاس می‌تواند آلبومی خاطره انگیز از بهترین روز زندگی شما بسازد.

 

اتفاق‌های خارج از برنامه را پیش بینی کنید

همه عروس و دامادها انتظار دارند برنامه‌های آنها طبق انتظارشان پیش برود و در روز عقد همه چیز عالی و بدون نقص به نظر بیاید اما عدم توجه به نکات مهم و ضروری عکاسی عقد یا هر موضوع دیگری ممکن است شما را با چالش هایی مواجه کند. پس همیشه جایی را برای اتفاق‌های غیر قابل پیش بینی لحاظ کنید تا کمتر در این روز دچار استرس شوید.

 

با بزرگترها مشورت کنید

بهتر است مراسم عقد به نحوی برگزار شود که تناسب لازم را با فرهنگ و اعتقادات خانواده‌های عروس و داماد داشته باشد. بهر حال یکی از مهمترین نکات عکاسی عقد جنبه خانوادگی آن است. بنابراین از قبل گفتگو‌های لازم را انجام دهید تا اختلافات فرهنگی یا مذهبی باعث به هم خوردن آرامش شما در این روز خاطره انگیز نشود.

 

لباس مناسب عکاسی عقد

انتخاب لباس یکی از چالش برانگیزترین مسائل مخصوصا برای عروس خانم ها در مراسم مهمی مانند عقد و نامزدی است. لباس مناسب برای عکاسی عقد باید شرایط خاصی داشته باشد از جمله:

 • در لباس عقد احساس راحتی کنید
 • مدل لباس با شخصیت درونی شما هماهنگ باشد. مثلا اگر همیشه اسپرت می پوشید یک لباس پرزرق و برق شاید خیلی با روحیات شما سازگار نباشد.
 • بهتر است لباس عروس و داماد در عقد به جای ست بودن در رنگ و… مکمل هم باشند.
 • سعی کنید لباسی که برای عکاسی عقد انتخاب می کنید شیک و ساده باشد یا به اصطلاح همیشه روی مد باشد تا بعدها وقتی به آلبومتان نگاه می کنید احساس دمده بودن به شما دست ندهد.

لباس مناسب عکاسی عقد-طوس استودیو

برای عکاسی عقد، آرایشگاه مناسب را انتخاب کنید

قبل از انتخاب آرایشگاه نمونه کارهای آن را ببینید و بعد برای سبک میکاپ خود تصمیم بگیرید. اگر مراسم شما در محضر برگزار می شود آرایش سبک مناسب تر است. اما اگر مراسم مفصلی برگزار می کنید می توانید آرایش غلیظ هم داشته باشید. البته توجه کنید که سبک میکاپ با لباس شما هماهنگ باشد.

 

آموزش نکات عکاسی عقد

اگر عکاس هستید و به دنبال تکنیک‌هایی برای اجرای عکاسی عقد برای کسب رضایت حداکثری مشتریان خود می گردید همچنان با ما همراه شوید. در ادامه مطلب به برخی از مهمترین عوامل در آموزش نکات عکاسی عقد اشاره می کنیم.

 

استفاده از بازترین دیافراگم

برای عکاسی عقد می‌توانید از بازترین حالت دیافراگم برای عمق میدان با ژرف کمتر استفاده کنید. این تکنیک با فوکوس بر روی سوژه و محو پس زمینه به شما کمک می‌کند افکت زیبایی در عکس‌های عقد ایجاد کنید. برای اجرای این تکنیک در آموزش نکات عکاسی عقد داشتن دقت و تمرکز خیلی مهم است.

 

حداقل سرعت شاتر را امتحان کنید

شاید بخواهید بر اساس نور لوکیشن در فضای بسته مانند محضر و دفترخانه از فلش استفاده کنید. در این صورت تنظیمات سرعت شاتر را تا حداقل ممکن کاهش دهید تا بتوانید با استفاده از نور محیط همراه با سوژه ها حرکت کنید و با فریز سوژه و محو پس زمینه عکس‌های زیبایی بگیرید.

 

به عروس ژست‌های خلاقانه بدهید

در جلسات مشاوره با عروس نکات عکاسی عقد را با او در میان بگذارید و درباره ژست‌های خلاقانه با هم گفتگو داشته باشید. روز مراسم از عروس بخواهید ژست‌های منتخب را اجرایی کند. مثلاً به او بگویید که وقتی دسته گل خود را در دست می‌گیرد سرش را بالا نگه دارد و کمتر خم شود. بهترین حالت این است که عروس شبیه مدل‌های لباس ژست بگیرد.

 به عروس ژست‌های خلاقانه بدهید-طوس استودیو

 

استفاده از خطوط در پس زمینه

اجزای برخی از لوکیشن ها مانند ستون، راه پله و دیوار باغ ویلا، باغ عمارت ها و حتی دفترخانه ها دارای خطوط معماری برجسته ای است که شما می‌توانید از آن به نفع کادر بندی خود استفاده کنید. اگر پس زمینه را درست کادر بندی کنید نصف راه آموزش نکات عکاسی عقد را آمده اید. کافیست پیش زمینه را به درستی در جای خود قرار دهید و عکاسی روز عقد را به بهترین شکل ممکن ثبت کنید.

پیشنهاد می‌کنیم قبل از عقد حتما سری به محل برگزاری مراسم بزنید یا تصاویر آن را ببینید تا ذهنیت بهتری از نمای داخلی و خارجی بنا و خطوط معماری آن برای خلق ایده‌های جالب داشته باشید.

 

با دوربین بازی کنید

توجه داشته باشید که در مراسم روز عقد حتما لازم نیست که دوربین را به صورت افقی یا عمودی نگه دارید. می‌توانید کمی زاویه به دوربین بدهید؛ آن را در حالت اریب نگه دارید و با تغییر تراز در کادر، جلوه متفاوتی در عکاسی عقد ایجاد کنید. البته این تکنیک ها طبق آموزش نکات عکاسی عقد تنها برای برخی از ژست ها و کادر بندی ها مناسب است و استفاده افراطی از آن نتیجه مثبتی ندارد.

 

با نور تاثیرگذارتر شوید

اگر عکاسی عقد در فضای باز عمارت خانه یا باغ برگزار می‌شود الگوهای نور را در نظر داشته باشید و از آن غافل نشوید. نور به شما کمک می‌کند حس دراماتیکی در عکس ها ایجاد کنید و تاثیرگذاری تصاویر را در انتقال احساس مثبت به مخاطب افزایش دهید. البته باید سرعت عمل زیادی داشته باشید چون الگوهای نور خیلی سریع ایجاد و به سرعت ناپدید می‌شود.

با نور تاثیرگذارتر شوید-طوس استودیو

 

سایه ها به شما کمک می‌کنند

ممکن است در روز عقد شدت نور در فضای باز زیاد باشد. در این صورت بهتر است برای نوردهی بهتر عروس و داماد را زیر سایه ببرید. همچنین می‌توانید از فلاش مکمل کمک بگیرید و نور صحنه را تراز کنید. مود‌های فلش دوربین کار شما را برای تنظیمات فلاش مکمل راه می‌اندازد.

 

از تکنیک بلور غافل نشوید

آموزش نکات عکاسی عقد در صحنه هایی که حرکت و جنب و جوش عروس و داماد در آن زیاد است بسیار مهم است. سعی کنید در صحنه هایی مانند صحنه‌های رقص و غیره سرعت شاتر را کند کنید و با سرعت پایین تری عکس بگیرید. در این صورت نوعی احساس حرکت را به بیننده انتقال می‌دهید. ترکیب فلاش و سرعت کند شاتر همزمان با به تصویر کشیدن نور و حرکت محیط به شما کمک می‌کند حرکت عروس و داماد را فریز کنید.

 

اطراف خود را زیر نظر داشته باشید

تمام مراسم عقد اتفاقاتی که در مقابل دوربین شما می‌گذرد نیست. کمی حواستان را نیز به اطرافتان متمرکز کنید. شاید پشت سر شما اتفاقی در حال رخ دادن است که ثبت آن آلبوم عکاسی عقد را بسیار خاطره انگیز می‌کند. بهتر است مسیر نگاه عروس و داماد را دنبال کنید و از هدف نگاه آنان تصاویر خاطره انگیزی ثبت کنید.

 

جزئیات را دست کم نگیرید

در نکات عکاسی عقد به جزئیات کوچک و ظریف دقت کنید. کیک عقد، جام‌های عسل، اجزای سفره عقد، سند ازدواج، مدار، حلقه ها، هدیه‌های مهمانان، گیفت‌های مراسم و… همه و همه جزئیاتی است که شاید به نظر میهمانان و عروس و داماد چندان مهم نباشد اما مطمئنا شما می‌دانید که چه تاثیری در زیبایی و خاطره انگیز کردن آلبوم عقد عروس و داماد دارد. پس نگران از دست دادن وقت نباشید و جزئیات را نیز در عکاسی عقد لحاظ کنید.

 

ژست‌های رسمی و غیررسمی

کمی در روز عقد از چارچوب‌های خود خارج شوید و طبق آموزش نکات عکاسی عقد کمی خلاقیت به خرج دهید. همیشه لازم نیست ژست‌های عقد رسمی و اتو کشیده باشد. هر کجای مراسم صدای خنده بلند شد؛ سرتان را برگردانید و لحظات شاد این روز بیاد ماندنی را ثبت کنید.

 

سماجت نکنید

یکی از نکات عکاسی عقد که تصاویر عروس و داماد را جذاب می‌کند حضور نزدیکان، عزیزان و دوستان آنها در برخی از تصاویر است؛ با این حال در نظر داشته باشید که حتی نزدیکترین فرد به عروس یا داماد نیز ممکن است تمایلی به حضور در جلوی دوربین شما نداشته باشد. حتی خواهش شما نوعی بی احترامی محسوب شود. پس بهتر است در این مورد سماجت نکنید. در طول برگزاری جشن عقد افراد خجالتی سریع خودشان را نشان می‌دهند. برای دعوت از آنها در قاب تصاویر حساسیت به خرج ندهید.

 

قیمت عکاسی عقد مهمترین نکات عکاسی عقد

از مهمترین نکات عکاسی عقد قبل از مراسم انتخاب آتلیه و برآورد هزینه‌های آن است. خیلی از زوج ها می‌خواهند بدانند هزینه عکاسی عقد چقدر است و چگونه می‌توانند بودجه خود را بر اساس آن برنامه‌ریزی کنند؟! قیمت عکاسی عقد به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از استودیوها به صورت ثابت و برخی بر اساس ساعت حضور خود در مراسم یا دفترخانه، مبلغی را به عروس و داماد اعلام می‌کنند. همچنین آیتم‌های تجربه و تخصص عکاس، سابقه آتلیه، تعداد عکس‌های انتخابی عروس و داماد، سایز  و نوع آلبوم و کیفیت ادیت همگی بر قیمت عکاسی عقد تاثیر گذار است.

 

انواع پکیج‌های عکاسی عقد در استدیو تخصصی طوس

در این مطلب با موضوع نکات عکاسی عقد همراه ما بودید. استودیو طوس با نیروی متخصص و تجهیزاتی کارآمد و به روز سال هاست که به عنوان یکی از مراکز تخصصی ارائه خدمات عکسبرداری و فیلمبرداری عروس در تهران شناخته شده است. در این مجموعه انواع پکیج عقد با قیمت‌های مختلف جهت کسب رضایت عروس و داماد‌های عزیز ارائه می‌شود. برای بهره مندی از این خدمات می‌توانید به سایت استودیو طوس مراجعه کنید و با انتخاب پکیج عکاسی عقد مورد نظرتان خیال خود را از هر جهت راحت کنید. شاد و خوشبخت باشید.

 


سوالات متداول

1- قیمت عکاسی عقد چقدر است؟

هر آتلیه تعرفه و قیمت مشخصی برای ارائه خدمات عکاسی عقد دارد. پارامترهای مختلفی چون تجهیزات عکس برداری، تخصص عکاس، سابقه آتلیه و تعداد و نوع سفارش عکس توسط عروس و داماد بر هزینه عکاسی عقد تاثیر گذار است.

 

2- عکاسی عقد در محضر نتیجه بهتری دارد یا در فضاهای باز و تالارهای پذیرایی؟

سبک عکاسی عقد در فضای بسته با فضاهای باز مانند باغ ویلاها، تالارهای پذیرایی و… متفاوت است اما اگر با یک آتلیه معتبر قرارداد ببندید که عکاسان حرفه‌ای را به کار گرفته است در هر لوکیشنی خیالتان از کیفیت تصاویر راحت است.

 

3- آیا دیدن نمونه کار آتلیه عقد مهم است؟

بله از عکاس بخواهید حتما نمونه کارهای عکاسی عقد خود را به شما ارائه دهد. اگر مراسم شما در دفترخانه است عکس‌های مربوط به دفترخانه را ببینید یا اگر می‌خواهید در فضای باز مراسم عقد خود را برگزار کنید نمونه کارهای عکاس در لوکیشن‌های باز را مورد ارزیابی قرار دهید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *