مقالات عکاسی عروس و داماد

فیلمبرداری مراسم عقد چیست و چه ضرورتی دارد؟

فیلمبرداری عقد-طوس استودیو

فیلمبرداری عقد جز یکی از مهم ترین مراحل تدارک مراسم عقد است که در آن دو زوج عاشق زندگی مشترک خود را آغاز می‌کنند. این روز تکرار نشدنی بسیار هیجان انگیز و به یاد ماندنی است، به همین دلیل عروس و دامادها اهمیت زیادی به ثبت عکس و فیلمبرداری مراسم عقد خود می‌دهند. شاید شما هم جزء زوجینی باشید که تا تاریخ عقدتان چیزی نمانده است، پس در این مطلب از سایت استودیو طوس با ما همراه شوید تا درباره فیلمبرداری عقد و عکاسی از این مراسم مهم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

 

فیلمبرداری مراسم عقد چه ضرورتی دارد؟

امروزه دیگر فیلمبرداری عقد تنها یک آیتم پیش‌پا افتاده در مراسم نیست بلکه بخش مهمی از تشریفات مراسم عقد به شمار می‌رود؛ به طوری که بدون فیلمبرداری عقد و خدمات عکسبرداری، مراسم هیچ لطفی برای عروس و داماد و میهمانان ندارد. در هر حال چیزی که از مراسم عقد به یادگار می‌ماند تنها فیلم و عکس‌های ثبت شده است؛ بقیه مسائل همه با گذشت زمان فراموش می‌شود و شاید تنها جزئیات آن در خاطره‌‌ها بماند.

عروس و دامادها برای فیلمبرداری مراسم عقد و ثبت عکس‌های این روز، شور و شوق زیادی دارند. به هر حال دو نفر، تنها یکبار بر سفره عقد در جمع میهمان و دوستان خود عاشقانه می‌نشیند و با هم بودنشان را طی مراسمی خاص جشن می‌گیرند. کدام زوج مشترک را می‌شناسید که بعد از گذشت چند سال از ازدواجشان هر بار با دیدن فیلم لحظه بله گفتن، گل از گلشان نشکفد و خاطره آن روز لذت‌بخش برایشان تداعی نشود؟! فیلمبرداری مراسم عقد این لحظات را برای شما به بهترین شکل ممکن ثبت می‌کند. مطمئن باشید در آینده فیلم و عکس‌های روز عقد دارایی‌های ارزشمندی هستند که می‌توانید به آن ببالید و حتی آن را به فرزندان خود نشان دهید و از لحظات عاشقانه تان حکایت‌های شیرینی نقل کنید.

 

انتخاب آتلیه مناسب برای فیلمبرداری عقد

یکی از مهمترین برنامه هایی که قبل از مراسم عقد باید پیگیری کنید پیدا کردن آتلیه حرفه ای و مناسب برای فیلمبرداری عقد است. آتلیه‌ای که بتواند با خدمات با کیفیت، تجهیزات مدرن و عکاسان حرفه ای مراسم عقد شما را به بهترین شکل ممکن در قاب تصویر پوشش دهد؛ از طرفی قیمت‌های مناسبی داشته باشد و با درک شرایط عروس و داماد و ارائه خدمات مختلف در قالب پکیج عقد فرصت انتخاب زیادی را به آن‌‌ها برای برگزاری هرچه بهتر مراسم عقد بدهد.

اگر آتلیه ای را برای فیلمبرداری مراسم عقد خود انتخاب کردید هنگام عقد قرارداد حتما به موارد زیر دقت کنید:

 • قبل از امضای قرارداد قوانین و مقررات را به دقت مطالعه کنید.
 • درباره قیمت هر کدام از خدمات با مسئول مشاوره یا فروش آتلیه صحبت کنید.
 • از روند انجام پروژه فیلمبرداری عقد سوال بپرسید و اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید.

فیلمبرداری عقد محضری

عوامل مختلفی سبب می‌شود که برخی از عروس دامادها مراسم عقد خود را در محضر برگزار کنند. برخی زوجین ترجیح می‌دهند در هزینه‌های خود صرفه جویی کنند یا با توجه به همه گیر شدن ویروس کرونا برای رعایت مسائل بهداشتی نخواهند که مجلس مفصلی برای مراسم عقد خود داشته باشند؛ شاید هم می‌خواهند بودجه خود را برای مراسم عروسی خرج کنند و تمرکز و هزینه خود را برای روز اصلی مراسم عروسی بگذارند. هر کدام از این عوامل دلیل قانع کننده ای است تا عروس و داماد به دفاتر ثبت ازدواج برای انجام مراسم عقد خود مراجعه کنند.

 فیلمبرداری عقد محضری نیز از خدمات آتلیه‌های عکس و فیلم عروسی است. انجام فیلمبرداری مراسم عقد در دفاتر ثبت ازدواج معمولاً یکی دو ساعت زمان می‌برد. برخی دفاتر دارای دکورهای زیبا، سفره عقد لوکس و اکسسوری‌های تزیینی زیادی‌ست که فیلمبرداری مراسم عقد و ثبت عکس‌های عروس و داماد‌‌ را جذاب تر می‌کند.

خیلی از عروس و دامادها حتی مراسم عقد خود را مهمتر از مراسم عروسی می‌دانند؛ چون در این روز به زندگی مشترک خود رسمیت می‌دهند. شاید شما هم در اطرافیان خود کسانی را بشناسید که از مراسم و جشن عروسی خود گذشته‌اند؛ به ماه عسل رفته اند یا مراسم ازدواج مختصری برگزار کرده اند اما از روز عقد و ثبت مراسم این روز مهم با فیلمبرداری عقد به سادگی رد نشده اند.

با اینکه در بیشتر مواقع عقد محضری به دور از هرگونه تشریفات و تجملاتی برگزار می‌شود با این حال این مراسم در نوع خود می‌تواند خیلی شیک، ساده و منحصر به فرد باشد. فیلمبرداری عقد محضری به شرط تخصص و ویژگی‌های تفاوت و خلاقیت، فرصت خوبی را برای عروس و دامادها فراهم می‌کند تا بتوانند از این شرایط به نفع خود و صرفه جویی در هزینه‌هایشان استفاده کنند.

 

سوژه‌های عکاسی عقد محضر

شاید در نگاه اول مراسم عقد محضری یک رویداد ساده و معمولی باشد اما این مراسم بخش‌های مختلفی دارد که از ارزش ثبت زیادی برخوردار است. فیلمبرداری عقد و ثبت تصاویر لحظه به لحظه از خود عروس و داماد گرفته تا لحظه ورود آنان به دفترخانه، خوش و بش با میهمانان، خواندن خطبه عقد، لحظه امضای سند ازدواج، زمان سابیدن قند بر روی سر عروس و داماد، هدیه دادن مهمانان همه و همه جز بهترین سوژه‌‌ها برای عکاسی و ضبط فیلم است. مطمئناً تخصص و مهارت عکاسان برای ثبت بهترین لحظات یا به اصطلاح شکار لحظه‌‌ها نقش تعیین کننده‌ای در کیفیت کار نهایی دارد.

عکاسان حرفه‌ای ایده‌های خلاقانه‌ای برای گرفتن عکس عقد با کمک اکسسوری‌های تزئینی در مراسم از جمله دسته گل عروس، سند ازدواج، حلقه ازدواج، کیک عقد و غیره ارائه می‌دهند که هر کدام می‌تواند آلبوم خاطرات شما را زیباتر کند.

سوژه‌های عکاسی عقد محضر-طوس استودیو

 

فیلمبرداری مراسم عقد در تالار یا سالن پذیرایی

مراسم عقد با توجه به شرایط مالی عروس و داماد و خانواده‌های آنان در شرایط مختلفی برگزار می‌شود. شاید بتوان قید خیلی از هزینه‌ها را زد اما فیلمبرداری عقد حذف شدنی نیست و هیچ عروس و دامادی راضی نمی شود که ثبت بهترین لحظات زندگی خود را فدای سایر مسائل یا تشریفات مجلس کند.

خیلی از عروس و دامادها مراسم عقد خود را در باغ، سالن یا تالار پذیرایی برگزار می‌کنند تا با دکوری متفاوت یا پس زمینه‌های طبیعی جلوه‌ای دیگر به این روز خاص و تکرار نشدنی بدهند. روزی پر از هیجان، شادی، لبخند، اشک و گل و شیرینی!

فیلمبرداری مراسم عقد تک تک لحظات و خاطرات عروس و داماد را همراه با هیاهو و صدای شادی مهمانان ثبت می‌کند تا عروس و داماد همیشه و در هر سن و سالی بتوانند به این روز خاطره انگیز پلی بزنند و خاطرات روز عقد را در ذهن خود تداعی کنند. برای اینکه از خروجی فیلمبرداری عقد خود در باغ یا تالار راضی باشید علاوه بر بازدید از لوکیشن حتماً نمونه کارهای آتلیه مورد نظر را از نزدیک یا به صورت آنلاین ببینید و بعد تصمیم خود را نهایی کنید.

 

قیمت فیلمبرداری مراسم عقد چقدر است؟

هزینه فیلمبرداری عقد در آتلیه‌‌ها بر اساس تعرفه‌های مشخصی تعیین می‌شود. باید لیست قیمت آتلیه هایی که انتخاب کرده اید را مورد بررسی قرار دهید و به صرفه ترین قیمت را انتخاب کنید. البته فراموش نکیند همیشه هزینه بالا نشان دهنده ارائه کارهای با کیفیت نیست و بر عکس اگر آتلیه‌ای قیمت مقرون به صرفه‌‍‌ای را به شما پیشنهاد داد نباید تصور کنید حتماً قرار است کار بی کیفیتی را به شما تحویل دهد. عوامل مختلفی بر قیمت فیلمبرداری مراسم عقد تاثیر گذار است از جمله:

 • تخصص و مهارت عکاس
 • تجربه و سابقه آتلیه
 • لوکیشن عقد
 • مدت زمان مراسم عقد
 • تجهیزات فیلمبرداری عقد از جمله استفاده از هلی شات، کرین، رونین، دوربین اسلو و…
 • کیفیت آلبوم ها
 • اجرای پروجکشن
 • تعداد کلیپ‌‌ها
 • سیستم‌های صدابرداری
 • استفاده از دستگاه‌های هلی شات یا کرین
 • نوع تصویر برداری
 • مراحل تدوین فیلم و کلیپ عقد

 

پرداخت هزینه فیلمبرداری عقد بر عهده عروس است یا داماد؟

یکی از سوالات رایج عروس و دامادها این است که چه کسی باید هزینه فیلبمرداری عقد را متقبل شود؟ هر شهری در ایران آداب و رسوم خاص خود را دارد. در برخی از شهرها خانواده عروس تمام هزینه‌های مراسم عقد را پرداخت می‌کنند تا خانواده داماد از پس هزینه‌های مراسم عروسی بهتر برآید. در برخی خانواده‌‌ها هم این موضوع به عهده داماد است یا به صورت مشترک هزینه‌‌ها بین خانواده عروس و داماد تقسیم می‌شود. به هر حال آنچه مهم است توافقی است که خانواده‌های عروس و داماد با یکدیگر در زمینه مخارج عقد یا عروسی دارند.

 

پایان

برای فیلمبرداری عقد با کیفیت و داشتن عکس‌های خاطره انگیز آتلیه استودیو طوس، عکاسان و تدوینگران حرفه‌ای و امکانات مجهزی برای ساخت باکیفیت ترین کلیپ و فیلم‌ها از مراسم عقد شما دارد. نمونه کارهای این مجموعه را می‌توانید در سایت استودیو طوس ببینید و یا با مشاوران این مجموعه از طریق شماره‌های درج شده بر روی سایت تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم را برای قیمت فیلمبرداری مراسم عقد و سایر آیتم‌‌ها به شما ارائه دهند. این آتلیه با استفاده از جدیدترین متد‌های عکاسی، تجهیزات پیشرفته، دوربین‌های مدرن و ایده هایی برای گرفتن خاص ترین ژست‌های نچرال لحظات تکرار نشدنی عقد شما را جاودانه می‌کند.

 

سوالات متداول

1- فیلمبرداری مراسم عقد در محضر بهتر است یا تالار پذیرایی؟

انتخاب لوکیشن فیلمبراری عقد با توجه به شرایط عروس و داماد و مبلغی که می خواهند برای مراسم خود هزینه کنند متفاوت است. بهترین لوکیشن حالتی است که با شرایط زوجین سازگار باشد.

2- خانواده عروس باید هزینه فیلمبرداری عقد را پرداخت کنند یا داماد؟

هر شهری آداب و رسوم خود را دارد؛ مهم توافق عروس و داماد بر سر نحوه تقسیم هزینه ها از جمله هزینه فیلمبرداری عقد است.

3- قیمت فیلمبرداری مراسم عقد چقدر است؟

هر آتلیه با توجه به خدمات خود تعرفه مشخصی را به عروس و دامادها ارائه می دهد. تجربه و سابقه آتلیه، لوکیشن عقد، مدت زمان مراسم عقد، تجهیزات فیلمبرداری از جمله استفاده از هلی شات، کرین، رونین و… مهمترین عوامل موثر بر قیمت فیلمبرداری مراسم عقد است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *