مقالات عکاسی عروس و داماد

هرآنچه باید درباره فیلمبرداری عروسی بدانید

فیلمبرداری عروسی-طوس استودیو

عاملی که فیلمبرداری عروسی را جذاب می‌‌کند ثبت اولین‌های یک زوج عاشق است؛ مانند اولین لحظه رقصیدنشان با یکدیگر در لباس عروس و داماد، اولین لحظه‌ای ‌که کیک را با هم برش می‌‌دهند، اولین لحظه‌ای ‌که در جمع میهمانان با هم پیوند وفاداری می‌‌بندند و…

با استودیو عکاسی و فیلمبرداری عروسی طوس همراه شوید تا درباره فیلمبرداری مراسم عروسی اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

تفاوت فیلمبرداری و عکس برداری عروسی چیست ؟

هرچند در حال حاضر از واژه تصویربرداری برای فیلمبرداری نیز استفاده می‌شود اما این دو مفهوم تفاوت هایی مشخصی با یکدیگر دارند. فیلمبرداری برای ضبط تصاویر متحرک بر روی نگاتیو است اما اصطلاح تصویربرداری مفهوم گسترده تری دارد و شامل همه رسانه‌‌ها ‌می‌‌شود.

به فردی که با ویدیو کار می‌کند تصویربردار یا عکس بردار و به کسی که با نگاتیو کار سروکار دارد فیلمبردار می‌‌گویند. ویدیو به کاست ویدیو اطلاق می‌شود که در دوربین قرار می‌گیرد و پس از تصاویر نیاز به ظاهر کردن ندارد اما در نگاتیو پس از فیلمبرداری تصاویر ضبط شده باید ظاهر و فرایند‌های لازم برای تصحیح و ویرایش تاثیر رنگ بر روی آن انجام شود.

 

اهمیت خدمات فیلمبرداری عروسی

هر چند عکس‌های عروسی مهمترین گنجینه زندگی مشترک افراد به شمار می‌‌رود اما نمی توان از تاثیر فیلمبرداری عروسی و خروجی آن نیز در ایجاد حس و حال متفاوت هنگام بازیابی خاطرات چشم پوشی کرد. کارشناسان حوزه فیلمبرداری عروسی معتقدند به دلیل ویژگی‌های تحرک و صدا، فیلم‌‌ها ‌می‌‌توانند حس بهتری نسبت به تصاویر ثابت به بیننده خود القا کنند.

به هر حال وقتی شما یک عکس را تماشا می‌کنید تنها نگاه و اعصاب بینایی شما درگیر می‌‌شود اما هنگام تماشای فیلم عروسی علاوه بر اعصاب بینایی، حس شنوایی بیننده نیز به تسخیر در می‌‌آید. علاوه بر آن نوعی حس پویایی، زندگی و روح تازه نیز به بیننده القا می‌شود. به همین دلیل هنر تصویربرداری همواره در طول تاریخ بسیار مورد توجه بوده است. تا جایی که امروزه فیلمبرداری عروسی جزء مهمترین بخش‌های هر آتلیه و استودیو عکاسی به شمار می‌‌رود.

 

فیلمبرداری عروسی مراحل مختلفی دارد که هر مرحله به تجهیزات و ابزار خاصی نیازمند است. از جمله بخش‌های مختلف استودیو عکاسی و فیلمبرداری عروسی می‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. عکاسی عروسی
 2. فیلمبرداری عروسی
 3. ویرایش عکس‌‌ها ‌و تدوین فیلم

 

پکیج عکاسی و فیلمبرداری عروسی

در هر آتلیه با توجه به تجهیزات و امکاناتی که مجموعه در اختیار دارد خدمات مختلفی در قالب پکیج فیلمبرداری عروسی ارائه می‌‌شود. بنابراین شما در هر آتلیه با لیست متنوعی از خدمات و پکیج‌های مختلف فیلمبرداری عروسی مواجه می‌‌شوید. به طور کلی برخی از عمومی‌ترین خدمات فیلمبرداری و عکاسی عروسی که در هر آتلیه امروزی ارائه می‌‌شود عبارتند از:

 • فیلمبرداری از عروس و داماد با استفاده از نیروهای متخصص و کاربلد
 • بکارگیری به روزترین تجهیزات برای ساخت کلیپ فیلمبرداری عروسی
 • استفاده از نرم افزار‌های به روز برای تدوین و ویرایش فیلم‌های عروسی
 • همراه داشتن چندین دوربین حرفه‌ای در مراسم
 • بکارگیری چندین فیلمبردار عروس
 • ارائه بهترین ایده‌‌ها ‌برای عکسبرداری و فیلمبرداری مجالس عروسی
 •  پیشنهاد لوکیشن‌های مختلف از جمله عمارت خانه‌های لوکس و زیبا برای فیلمبرداری
 •  ارائه برخی مزایا و خدمات به صورت رایگان یا تخفیفات ویژه برای هدیه به عروس و داماد
 •  استفاده از نیروی متخصص خانم و آقا در کادر فیلمبرداری جشن عروسی
 •  ارائه خدمات در تمام روزهای هفته

 

اهمیت همکاری با آتلیه عروس حرفه‌ای ‌برای فیلمبرداری و عکاسی

به نظر شما یک آتلیه عروسی حرفه‌ای ‌چه ویژگی هایی باید داشته باشد که در جلسات مشاوره نظر عروس و داماد را جلب کند؟

مشخصات یک آتلیه عروس حرفه ای

• درک از اهمیت مراسم عروسی

اولین نکته‌ای ‌که در هر آتلیه باید نمود پیدا کند درک حساسیت مراسم روز عروسی برای زوجین است. روزی که قرار نیست دوباره تکرار شود و کوچکترین نقصی می تواند برنامه ریزی این رویداد مهم را تحت تاثیر قرار دهد.

• احساس مسئولیت

عروس و داماد قرار است بابت خدمات آتلیه هزینه‌های مختلفی پرداخت کنند بنابراین عوامل آتلیه نیز با احساس مسئولیت و تعهد در برابر مبلغ دریافت شده باید تمام تلاش خود را برای ارائه بهترین کیفیت خروجی به مشتریان خود بکار ببندد.

• توجه به خواسته‌‌ها ‌و علایق زوجین

برخی آتلیه‌‌ها ‌به درخواست‌های عروس و داماد و نظرات و سلایق آن چندان اهمیت نمی دهند. فقط می‌خواهند در چهارچوب خود عمل کنند و شیوه‌ای ‌را در پیش بگیرند که تنها از نظر خودشان مهم است و باید در فیلمبرداری عروسی پیاده شود. فراموش نکنید هر آتلیه‌ای ‌که بهترین فیلمبرداری عروسی تهران را در کارنامه خود دارد پای صحبت‌های عروس و داماد می‌‌نشیند؛ به ایده‌های آنان گوش می‌دهد و با احترام سلایق آنان را در فیلمبرداری عروسی لحاظ می‌کند.

 

• استفاده از تجهیزات به روز

از دیگر ویژگی‌های آتلیه عروس حرفه ای، مجهز بودن آن به انواع تجهیزات مدرن برای فیلمبرداری کامل عروسی است. امروزه دیگر تنها یک دوربین و یک فیلمبردار نمی تواند از پس ضبط فیلم عروسی براید. تجهیزات مختلفی مانند هلی شات، کرین، پروجکشن، رونین، سیستم‌های پیشرفته صدابرداری، میکروفون، تجهیزات نورپردازی و غیره همگی در نتیجه مطلوب نهایی اثر گذار است.

استفاده از تجهیزات به روز-طوس استودیو

• تجربه بالا

هنگامی که به دنبال آتلیه مورد نظر خود هستید حتماً سابقه فیلمبردار عروسی را در نظر بگیرید و تنها به صحبت‌های مسئول آتلیه اکتفا نکنید. دست به کار شوید و درباره تجربه کادر تحقیقات لازم را شروع کنید. در صورت داشتن سابقه و تجربه لازم اگر اتفاق پیش بینی نشده‌ای ‌رخ دهد یا شرایط اضطراری پیش آید کادر فیلمبرداری عروسی این مهارت را دارد که عکس العمل‌های مناسبی نشان بدهد.

• اخلاق مدار

پایبندی به اصول اخلاقی به عوامل آتلیه کمک می‌کند تا بتوانند ارتباط موثر و بدون چالشی با مسئولان برگزاری مراسم عروسی شما داشته باشند و فرآیند فیلمبرداری عروسی را به شکل بهتری انجام دهند. به هر حال روز مراسم دغدغه‌‌ها ‌و شلوغی‌های خودش را دارد. شما در حال پایکوبی، پذیرایی از مهمانان و خوش و بش با دوستانتان هستید و نمی توانید ارتباط عوامل پشت صحنه مراسم خود را مدیریت کنید.

تنها یک کادر فیلمبرداری عروسی حرفه‌ای ‌می‌‌تواند با هماهنگی کافی با گروه موزیک، مسئولان تشریفات یا برگزاری مراسم شما، میهمانان و…  برنامه ازدواج تان را بدون هیچگونه اختلاف و کم و کاستی به خوبی پیش ببرند.

حالا گمان کنید در وسط مراسم جشن ناگهان یکی از عوامل فیلمبرداری عروسی با نیروی خدماتی مراسم درگیری لفظی پیدا کند. تصورش هم سخت است که چه تاثیرات منفی بر روحیه شما و فیلم فیلمبرداری عروسی خواهد گذاشت. بنابراین در بررسی‌های خود برای پیدا کردن یک آتلیه مناسب حتما تجربه و سابقه گروه فیلمبرداری عروسی را بررسی کنید.

• خلاق در تصویر برداری

همین که عکاس دکمه رکورد دوربین را فشار دهد و مشغول فیلمبرداری عروسی شود هرگز نمی تواند لحظات تکرار نشدنی شما را به خوبی ثبت کند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و هوشمند شدن گوشی‌های همراه دیگر همه افراد قدرت ضبط تصاویر را دارند. اما آنچه یک فیلم یا تصویر را متفاوت می‌کند جنبه‌های حرفه ای، خلاقیت و دیدن سوژه از زاویه هنری است. اینها ویژگی‌های یک فیلمبردار حرفه‌ای ‌برای فیلمبرداری مجالس عروسی در تهران است تا لحظات شیرین و دوست داشتنی مراسم شما را با شیوه‌ای ‌خلاقانه و متفاوت ثبت کند.

لازم است که قبل از هر گونه تصمیم گیری نمونه فیلمبرداری عروسی آتلیه را ببینید. خودتان متوجه می‌‌شوید که آیا عکاس مجموعه یک دید ساده و معمولی به مراسم عروسی دارد یا سوژه‌‌ها ‌را از زاویه دیگری می‌‌بیند و در کار خود به اندازه کافی خلاقیت دارد؟!

خلاق در تصویر برداری-طوس استودیو

 

چگونه یک آتلیه عروسی حرفه‌ای ‌را پیدا کنیم؟

انتخاب آتلیه مناسب و معتبر یکی از مهم‌ترین مراحل قبل از برگزاری مراسم عروسی است. فراموش نکنید که شما قرار است ثبت بهترین و مهمترین رویداد زندگیتان را به دست استودیو عکاسی و فیلمبرداری عروسی بسپارید. مطمئناً سال‌‌ها ‌بعد خاطرات این روز مهم برای شما کمرنگ می‌‌شود و تنها چیزی که می‌‌تواند شما را به گذشته برگرداند و این روز شیرین را در ذهنتان تداعی کند عکس و فیلم هایی است که در قاب تصاویر به یادگار دارید. برای همین باید تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا فیلم و عکس‌های خاطرات شما توسط بهترین کادر فیلمبرداری عروسی و زبده ترین عکاسان و تدوین گران جمع‌آوری شود.

 • مشاهده نمونه کارهای موفق

نمونه کار هر آتلیه نشان دهنده سبک کادر مجموعه در فیلمبرداری عروس و داماد است. هزینه فیلمبرداری عروسی در تهران نیز بر اساس سطح کیفی آتلیه و نمونه کار هایی که به مشتری ارائه می‌دهند تعیین می‌‌شود. اگر یک آتلیه نمونه کارهای حرفه‌ای ‌نداشته باشد چگونه می‌‌تواند رضایت عروس و دامادها را برای عقد قرارداد جلب کند؟ به همین دلیل هنگام تماشای نمونه کارها به خلاقیت عکاس، نوع تصویربرداری، چگونگی تدوین کلیپ‌های عروسی، نحوه اجرای فرمالیته عروسی، استفاده از عنصر ایده پردازی  و… دقت کنید.

 • تحقیق و بررسی از دوستان و اشنایان

علاوه بر دیدن نمونه کارهای آتلیه تحقیقات لازم را در بستر اینترنت انجام دهید و نظرات کاربران را در سایت آتلیه یا فضاهای مجازی درباره خدمات فیلمبرداری عروسی مجموعه مورد نظرتان بخوانید. مطمئن باشید انتخاب بهترین آتلیه فیلمبرداری عروسی در تهران ارزش صرف وقت زیادی دارد. به حال شما قرار است ثبت عکس و فیلم بهترین روز زندگی خود را به آتلیه بسپارید. پس هیچگاه از تلاش خسته نشوید و فراموش نکنید تنها چیزی که قرار است برایتان به یادگار بماند عکس و فیلم‌های عروسی است.

اگر آتلیه فیلمبرداری عروسی تهران را دوستان یا آشنایان به شما معرفی کرده باشند فرصت خوبی دارید تا نظرات آنان را درباره خدمات مختلف آتلیه مورد بررسی قرار دهید. البته هر کس معیارهای خاصی در ذهن دارد. شاید خدمات یک آتلیه برای یک عروس و داماد مناسب و ایده آل باشد اما همان خدمات نظر شما را جلب نکند. به همین دلیل قبل از هرچیز انتظارات و استانداردهای خود را در نظر داشته باشید و به گفته مشتریان سابق آتلیه بسنده نکنید.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت فیلمبرداری عروسی

مطمئنا یکی از دغدغه‌های شما هنگام انتخاب آتلیه هزینه عکاسی و فیلمبرداری عروسی است. به همین دلیل بهتر است لیست آتلیه‌های مورد نظر خود را بررسی کنید و با مقایسه قیمت ها، فیلمبرداری عروسی با قیمت مناسب را انتخاب نمایید. هرآتلیه با توجه به تجهیزات و امکانات و خدماتی که ارائه می‌‌دهد به شما عدد متفاوتی برای قیمت فیلمبرداری عروسی اعلام می‌‌کند. به هر حال سطح خدمات آتلیه‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است به همین دلیل نمی‌توان مبلغ مشخصی برای نرخ فیلمبرداری عروسی اعلام کرد. از جمله عواملی که بر هزینه عکاسی و فیلمبرداری عروسی تاثیرگذار است میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

• استفاده یا عدم استفاده از تجهیزات حرفه‌ای ‌و به روز

استودیو عکاسی و فیلمبرداری عروسی قرار است با چه سبک و تکنیکی فیلمبرداری روز جشن شما را انجام دهد؟ استفاده از کرین، رونین، هلی شات و… هر کدام سبک فیلمبرداری عروسی شما را به شیوه‌ای خاص تغییر می‌‌دهد. بکارگیری این تجهیزات در قیمت فیلمبرداری عروسی تاثیر گذار است.

 

• میزان تخصص فیلمبردار

یکی دیگر از موارد تاثیر گذار در نرخ فیلمبرداری عروسی تبحر و تخصص فیلمبردار است. اگر شما فیلمبرداری عروسی مراسم خود را به یک آتلیه معمولی بسپارید یا یک آتلیه حرفه‌ای ‌که سال هاست در این زمینه فعالیت می‌‌کند و برای خودش اسم و رسمی پیدا کرده است قطعا نتیجه متفاوتی مشاهده خواهید کرد. بنابراین تخصص فیلمبردار نیز در قیمت فیلمبرداری عروسی نقش تعیین کننده ای دارد. ممکن است مراسم شما به تعداد بیشتری فیلمبردار نیاز داشته باشد که هزینه‌های آن نیز در قیمت تمام شده تاثیر گذار است.

• ادیت و تدوین ویدیو عروسی

 بعد از فیلمبرداری عروسی یکی از مهمترین گزینه‌‌ها ‌برای ساخت فیلم و کلیپ عروسی، مرحله ادیت و تدوین است. مراحل تدوین هر فیلم با توجه به تخصص و تعهد تدوین‌گران با یکدیگر فرق می‌‌کند. یک تدوینگر حرفه‌ای ‌با درک عمیقی که از لحظات زیبای فیلم عروسی دارد و با تلفیق آن با زیباترین افکت ها و موسیقی‌های متناسب و ریزه کاری‌های حرفه ای، خروجی مورد نظر را با کیفیت و جذابیت هر چه تمام تر ارائه می‌‌دهد. بنابراین سبک تدوین و مراحل انجام آن نیز در هزینه عکاسی و فیلمبرداری عروسی تاثیر گذار است.

ادیت و تدوین ویدیو عروسی-طوس استودیو

• میزان زمان تصویر برداری

اگر برای استفاده از خدمات فیلمبرداری عروسی به قرارداد آتلیه دقت کنید مدت زمانی که می‌‌توانید از خدمات فیلمبرداری عروسی استفاده کنید مشخص و به صورت استاندارد تعیین شده است. اما اگر مراسم شما به هر دلیلی طولانی شد قیمت فیلمبرداری عروسی نیز بیشتر می‌شود که البته این مورد نیز در قرارداد ذکر شده است. در هر حال اگر نمی خواهید متحمل هزینه بیشتری شوید برای فیلمبرداری عروسی با قیمت مناسب بهتر است جوری برنامه ریزی کنید که مراسم خود را در ساعت معین به پایان برسانید.

 

• فرمالیته عروسی

تجهیزات مورد نیاز شما برای روز اجرای فرمالیته، تعداد فرمالیته‌های عروسی، تعداد عکس فیلمبرداری عروسی و… همگی از پارامترهای تاثیرگذار در هزینه نهایی جشن عروسی است. مشاوران خبره ما در استودیو طوس به شما کمک می‌‌کنند تا بودجه‌های خود را برای برگزاری یک فرمالیته بی نظیر و فیلمبرداری فرمالیته عروسی با کیفیت به بهترین شکل ممکن برنامه ریزی کنید. فراموش نکنید برای پکیج فرمالیته عروسی در لوکیشن‌های مختلف برای فیلمبرداری عروسی شرق تهران، منطقه غرب، شمال و… هزینه‌های مختلفی باید پرداخت کنید.

 

نرخ و هزینه عکاسی و فیلمبرداری عروسی

خیلی از آتلیه‌های عروسی بر اساس خدماتی که ارائه می‌‌دهند در جلسات مشاوره و گفتگو با عروس و داماد قیمت فیلمبرداری عروسی ۱۴۰۱ را اعلام می‌‌کنند. بنابراین قبل از امضا یا عقد قرارداد و پذیرفتن نرخنامه آتلیه، شرایط خود را در نظر بگیرید. در نهایت با توجه به بودجه‌ای ‌که می‌‌خواهید هزینه کنید نسبت به امضای قرارداد و پذیرفتن هزینه فیلمبرداری عروسی ۱۴۰۱ اقدام کنید.

 

خدمات فیلمبرداری عروسی طوس استودیو

توجه به نکاتی که درباره فیلمبرداری عروسی در این مطلب عنوان شد به شما کمک می‌کند تا با تاثیر شگفت انگیزی در کیفیت هنری فیلم عروسی خود مواجه شوید. ما در استودیو عکاسی و فیلمبرداری عروسی بهترین تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری خود را بکار گرفته ایم تا خاطرات روز عروسی برای همیشه در ذهن شما جاودان و در مقابل دیدگانتان خاطره انگیز شود. برخی از خدمات فیلمبرداری عروسی طوس استودیو عبارتند از:

 • فیلمبرداری از عروس در آرایشگاه
 • عکسبرداری حرفه‌ای ‌و ثبت لحظه ها
 • ارائه آلبوم
 • آرائه فایل ادیت شده فیلم برداری
 • استفاده از لنز‌های گوناگون در صورت نیاز

 

سوالات متداول

1- پکیج فیلمبرداری عروسی چیست؟

در هر آتلیه با توجه به تجهیزات و امکاناتی که در اختیار دارد خدمات مختلف خود را در قالب پکیج فیلمبرداری عروسی با قیمت های متنوع ارائه می‌‌شود.

2- قیمت فیلمبرداری عروسی حرفه ای چقدر است؟

هزینه فیلمبرداری عروسی به عوامل مختلفی از جمله سابقه آتلیه، تخصص عکاس، لوکیشن فیلمبرداری و تجهیزات آتلیه مانند استفاده از کرین، رونین، هلی شات و… بستگی دارد.

3- بهترین آتلیه فیلمبرداری عروسی تهران کدام است؟

برای پیدا کردن بهترین آتلیه باید نمونه کارهای هر آتلیه را ببینید. خلاقیت عکاس، نوع تصویربرداری، چگونگی تدوین کلیپ‌های عروسی، نحوه اجرای فرمالیته عروسی، استفاده از عنصر ایده پردازی  و… در نمونه کارها نشان می دهد که مهارت هر آتلیه در فیلمبرداری عروسی چقدر است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *